پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3521753 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8662945
کد خبر : 197432 تاریخ ثبت : 1397/2/16 08:46 نظرات تایید شده : 0

شگرد عجیب سارق برای دزدی خودرو با یدک کش

خلیج فارس: سارقی که با استفاده از خودرو یدک‌کشِ غیرمجاز اقدام به سرقت خودرو در سطح شهر تهران کرده بود، از سوی پلیس پایتخت بازداشت شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از شهروند؛ ساعت ٢٣ روز ١١ اردیبهشت‌ماه یکی از شهروندان منطقه حکیمیه تهران با مراجعه به گشت کلانتری ١٤٦حکیمیه به مأموران خبر داد که یک خودرو نیسان جرثقیل در حال بکسل‌کردن یک پراید است اما این خودرو فاقد هرگونه صندلی و چهار درِ خودرو است؛ به همین دلیل احتمال مسروقه‌بودن آن متصور است.

مأموران کلانتری ١٤٦ حکیمیه با اعزام به این محل برای بررسی موضوع مشاهده کردند که راننده خودرو نیسان یدک‌کش اقدام به رهاکردن خودرو پراید کرده و خودش نیز قصد ترک محل را دارد. راننده نیسان برای بررسی موضوع متوقف و در ادامه با بررسی ارکان هویتی پراید مشخص شد که این خودرو دارای سابقه سرقت بوده و در روز ٣٠ فروردین ماه در منطقه تهرانپارس سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» و ارجاع پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران، تحقیقات درباره این پرونده در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت خودرو این پایگاه قرار گرفت.

متهم پرونده که خودش را ابتدا به نام محمد احمدی به مأموران معرفی کرده بود، پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران به‌ عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار و با هویت واقعی «محسن» ٣٢ساله شناسایی شد و مشخص شد که در حال حاضر به اتهام سرقت و فروش خودرو به شیوه سند نمره تحت‌ تعقیب پلیس آگاهی قرار دارد.

با شناسایی «محسن» به‌ عنوان یکی از مجرمان حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو و سند نمره‌کار، تحقیقات از وی آغاز شد؛ اما او اساسا منکر هرگونه انجام سرقت و حتی سرقت پراید کشف‌شده در زمان دستگیری شد. بنابراین به منظور شناسایی دیگر سرقت‌ها، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی خودرو پژو ٢٠٦ سفیدرنگی شدند که متهم پس از سرقت آن در مهرماه‌ سال گذشته و سند نمره‌کردن، در اختیار خواهرش گذاشته بود. در ادامه با کشف قطعات مسروقه متعلق به یک خودرو تیبای دارای سابقه سرقت در داخل مخفیگاه متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی دومین شیوه و شگرد انجام سرقت خودرو توسط متهم شدند.

مالک خودرو تیبا در زمان تشکیل پرونده سرقت عنوان کرده بود که فردی در پوشش خریدار اقدام به سرقت خودرو وی کرده است. بنابراین مالک خودرو تیبا به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شد و پس از مواجهه حضوری با متهم به نام محسن وی را شناسایی کرد. وی در توضیح نحوه سرقت خودرو به کارآگاهان گفت: «خودرو شخصی‌ام را برای فروش در سایت دیوار و شیپور آگهی کرده بودم تا این‌که مردی با من تماس گرفت و ضمن معرفی خودش به‌ عنوان خریدار و نهایتا توافق بر سر قیمت خرید خودرو، برای بازدید خودرو با من قرار ملاقات گذاشت. روز سرقت متهم برای انجام تست فنی خودرو پشت فرمان ماشین نشست. هنوز چند دقیقه‌ای از حرکت ما نگذشته بود که ناگهان ماشین شروع به ریپ‌زدن کرد و خاموش شد. متهم مدعی شد که ماشین دارای نقص فنی است و به این ترفند مرا از ماشین پیاده کرد تا نگاهی به موتور ماشین بیندازم؛ اما به محض پیاده‌شدن از ماشین بود که وی مجددا ماشین را روشن کرد و به سرعت از محل متواری شد. پس از گذشت چند روز از زمان سرقت به من اطلاع دادند که خودروی من به ‌صورت رهاشده در جاده دماوند کشف شده اما تعداد قابل‌ توجهی از قطعات آن را سرقت کرده بودند.»

سرهنگ فخرالدین افراسیابی در توضیح شیوه و شگرد سرقت خودرو توسط متهم گفت: «متهم علاوه بر انجام سرقت خودرو در پوشش خریدار خودرو و شناسایی مالباختگان از طریق سایت‌های ویژه خرید و فروش کالا (دیوار و شیپور) با خرید یک خودرو نیسان و تجهیز آن به جرثقیل، بدون داشتن هر گونه مجوز قانونی در خصوص فعالیت در این زمان و درواقع در پوشش فوق اقدام به سرقت خودروهای پارک‌شده در سطح شهر تهران به‌ویژه در مناطق شرق تهران کرده است.»

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در پایان این خبر گفت: «با توجه به حرفه‌ای‌بودن متهم در سرقت خودرو به شیوه و شگرد‌های مختلف و به‌ویژه با توجه به فعالیت متهم در زمینه سند نمره‌کردن خودروهای مسروقه، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ٤ تهران انجام شده و متهم برای ادامه تحقیقات تخصصی در این زمینه در اختیار اداره دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.»

 

کلمات کلیدی خبر : حوادث سرقت خودرو یدک کش
-->