پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32523414 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51816236
کد خبر : 197241 تاریخ ثبت : 1397/2/14 17:45 نظرات تایید شده : 1

حداد عادل: نگران احمدی‌نژاد نیستیم/ مملکت دست اصولگرایان نبود/ مشایی همه‌کاره بود

خلیج فارس: غلامعلی حدادعادل گفت: من هیچ نگرانی نسبت به احمدی نژاد ندارم. یک دورانی گذشته و دوران قبلی تکرار نمی شود و همه این شعارها را ناشی از این میدانم که خود این آقایان، این واقعیت را درک کرده اند و می خواهند هر طور شده از این روند سراشیبی جلوگیری کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ غلامعلی حداد عادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب، صبح امروز(جمعه) در همایش «دهه پنجم انقلاب؛ بایدها و نبایدها» که به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی چهل ساله شده است. واقعیت این است که بدون مرور گذشته، نمی توان راه آینده را پیدا کرد. برای اینکه بدانیم به چه سمتی باید حرکت کنیم، اولا باید بدانیم که امروز کجا هستیم و از کجا به اینجا رسیده ایم.

نگران احمدی‌نژاد نیستیم/ مملکت دست اصولگرایان نبود/ مشایی همه‌کاره بود

وی افزود: حقیقت این است که دنیای غرب، ظرفیت پذیرش حکومت دینی و اسلامی را ندارد. چند قرن است که در غرب پرونده حکومت دینی بسته شده است. آن ها حکومت دینی را یک مقوله قرون وسطایی می دانند.

نگران احمدی‌نژاد نیستیم/ مملکت دست اصولگرایان نبود/ مشایی همه‌کاره بود

حداد عادل گفت: در حکومت های مارکسیستی بنا بر این بود که دست دین را قطع کنند و می گفتند که دین افیون جامعه است اما در غرب سرمایه داری این دست قطع نشد بلکه فلج شد؛ یعنی دین را در حیطه مسائل شخصی محبوس کردند و به دین اجازه ندادند در کارهای اجتماعی از جایگاه وحی صحبت کند.

وی تصریح کرد: حضرت امام(ره) در چنین دنیایی کاری کرد که برخلاف این جریان آب بود. غربی ها اصلا باورشان نمی شد و اکنون پس از چهل سال تحملش را ندارند. اینکه اسلام به یک قدرت سیاسی تبدیل شود، برای غربی ها کابوس است؛ چون فکر می کنند اگر اسلام به قدرت سیاسی تبدیل شود، سرزمین های اسلامی از دستشان خارج خواهد شد.

نگران احمدی‌نژاد نیستیم/ مملکت دست اصولگرایان نبود/ مشایی همه‌کاره بود

اهم صحبت های او از این قرار است:

 • دشمن می داند که در شرایط فعلی، جنگ نظامی به مصلحت شان نیست و تا وقتی مردم پشت انقلاب هستند، جنگ نظامی و کودتا به هیچ وجه جواب نمی دهد. الان راهبرد غرب مبتنی بر این است که مردم را از انقلاب دلسرد کنند.
 • دشمنان به این جمع بندی رسیده اند، آنقدر تحریم کنند که این ملت خسته شود و به ستوه بیاید و از سر گرسنگی بگوید، من همه چیز می دهم تا لقمه نانی از هر کسی شد، بگیرم. بهانه های این کار هم زیاد است؛اگر هسته ای نشد، می روند سراغ مساله موشکی، اگر موشکی نبود، می روند سراغ حقوق بشر و تروریسم. آن ها می خواهند گرسنگی و فقر و ناراحتی در جامعه زیاد و مردم از انقلاب دلسرد شوند.
 • وقتی نابسامانی های اقتصادی زیاد شود، نابسامانی فرهنگی هم به طور طبیعی ایجاد می شود. وقتی ازدواج از سر فقر کم شود، فساد اخلاقی هم زیاد می شود. فقر که ایجاد شود، انواع نابسامانی ها ایجاد می شود.
 • دشمن می خواهد اذهان را به هم بریزد. هم می خواهند جیب ها را خالی و شکم ها را گرسنه نگه دارند و هم می خواهند ذهن ها را از آنچه خود می خواهند، پر کنند. بر اساس این، آن هایی که مشکل مالی دارند، باید بابت فقر از حکومت ناراضی شوند و آن هایی هم که مشکل مالی ندارند، باید ذهنشان به هم بریزد تا مساله دار شوند.ابزار اجرای این سیاست ها، فضای مجازی و ماهواره ها و اینترنت است.
 • مهم این است که صورت حساب نتایج این فشارهای اقتصادی و سیلاب زهرآلود فکری و فرهنگی که وارد جامعه می شود، هر چه باشد به حساب انقلاب ریخته می شود.

جریانی متمایل به غرب زدگی وعده می دهد و رای می گیرد

 • (با اشاره به راهبرد دشمن در منطقه) همه می دانند که حضور این ها در سوریه به خاطر ایران بوده است. یعنی این ها سال هاست از زمانی که حزب الله بیخ گوش رژیم صهیونیستی قوت گرفته است، برنامه دارند تا با انواع برنامه ها، این مجموعه را تضعیف کنند و از میان بردارند اما هر کاری که کردند حزب الله قوت خود را از دست نداده است.
 • شما جوانان باید منظومه طراحی دشمن را بشناسید. داستان سوریه، قصه موشکی، تحریم ها و...همگی، طراحی دشمن پس از چهل سال از عمر انقلاب است.
 • عربستان در داخل کشور به سرعت به سمت سکولاریسم در حال حرکت است. همین آقای بن سلمان دارد همه آن شعارهای اسلامی را حذف می کند. عربستان ظرف چند سال آینده، شبیه ترکیه خواهد شد.
 • در داخل هم عده ای که تحمل حکومت دینی را ندارند، دلشان می خواهد همان اوضاعی که قبل از انقلاب بوده، برقرار باشد. این ها با کمک فضای مجازی قوت گرفته اند و جرات پیدا کرده اند. یک جریانی از خارج با عقبه ای در داخل، از این فضاسازی اقتصادی و فرهنگی، استفاده سیاسی می کنند. یعنی جریانی متمایل به غرب زدگی وعده می دهد و رای می گیرد.

در اداره اقتصادی جمنا می‌لنگیم

 • اینکه شما می بینید برای قرار دادن اسامی افراد در لیست شورای شهر تهران رسما اعلام می شود از هر نفر، دو میلیارد تومان گرفته شده است، این معنا دارد. این ثروت از کجا می آید؟ اگر آدم از شنیدن این خبر دق کند، جای ملامت ندارد.
 • ما در جمنا الان به لحاظ اداره اقتصادی، لنگ هستیم و پشتیبانی نداریم اما می بینید که یک جریان ثروت، همین که امکان قدرت برایش فراهم شد، هر کسی از هر جایی بود را جمع کرد و برای هر کدام پست و مقامی در نظر گرفته شد؛ اصلا کاری هم به اینکه این افراد سالم و باتجربه اند و می توانند به حال مردم مفید باشند، ندارند.
 • ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت، الان یک جریانی شیفتگان قدرت اند و هیچ تشنگی برای خدمت ندارند.
 • رهبری هر سال سعی دارند یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی را به عنوان شعار سال مطرح کنند. شعار امسال از همه ملموس تر و جدی تر بوده و جای هیچ سوال و بحثی برای هیچ انسان سالم و منصفی باقی نگذاشته است. حمایت از کالای ایرانی، جزء مهمی از اقتصاد مقاومتی برای خنثی کردن طراحی دشمن است.

جمنا بی توفیق نبود

 • خودتان را برای موثر بودن در آینده مجهز کنید. یکی از ابعاد این مجهزبودن، علم است؛ دوم اینکه نیاز این کشور را به بیگانه کم کنید. سوم، مدیریت و عرضه پیدا کنید. چهارم، کادرسازی کنید و درب را نبندید و هر چه می توانید با رفاقت و صمیمیت جمعیت تان را زیاد کنید.
 • یکی از سر پل هایی که دشمن سعی دارد نیروهای خود را پیاده کند دانشگاه است، اما به برکت بچه حزب اللهی ها موفق نبوده است.
 • جبهه مردمی یک ضرورت است؛ یعنی اگر به فرض امروز تصمیم بگیریم این جبهه را در سراسر کشور تعطیل کنیم، باید فردایش یک تشکیلات سراسری دیگری ایجاد کنیم.
 • جمنا بی توفیق نبود. نمی خواهم بگویم هر چه به دست آمد، به خاطر جمنا بود اما به هر شکل، برای اولین بار نیروهای انقلاب دچار تشتت آرا نشدند و همین ۱۶ میلیونی که در کیسه نیروهای انقلاب ریخته شد، دستاورد خوبی بود.

نگران احمدی نژاد نیستم

 • من هیچ نگرانی نسبت به احمدی نژاد ندارم. یک دورانی گذشته و دوران قبلی تکرار نمی شود و همه این شعارها را ناشی از این میدانم که خود این آقایان، این واقعیت را درک کرده اند و می خواهند هر طور شده از این روند سراشیبی جلوگیری کنند.
 • امروز مساله ما اصلا این جریان نیست. من به عنوان رییس مجلس سه سال با ایشان کار کردم و کاملا درک می کنم که جریان چیست. می دانم که این جریان آینده ای ندارد و شما هم نگران آن نباشید.
 • (در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اصولگرایان نتوانستند طوری عمل کنند که بتوانند در جامعه اقبال داشته باشند) در انتخابات مجلس، یکی از ضعف های ما ضعف تشکیلاتی بود؛ یعنی به همان اندازه که می توانستیم رای مردم را جذب کنیم به دلیل ضعف تشکیلاتی، نتواستیم.
 • در دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و تا انتخابات سال ۹۲، نمی توانیم بگوییم که مملکت دست اصولگرایان بود؛ جایی که مشایی طراح و تئوریسین بود و هر کسی می خواست انتخاب شود، باید نظر ایشان جلب می شد و همه کاره بود، آیا می شد گفت که مملکت دست اصولگرایان بود؟ آیا آقای احمدی نژاد یک بار عبارت اصولگرایی را به زبان آورد؟ در کنار این ها ضعف تشکیلاتی و ضعف من نوعی هم بوده است.
 • (در پاسخ به سوالی درباره کاندیداتوری علی لاریجانی برای 1400) فراتر از عمر و زید، برای خدمت به انقلاب که یکی از ایستگاه هایش انتخابات است، به تشکیلات نیرومند و وحدت نیاز داریم. این مساله مهم است که اگر تامین شود، احتمال پیروزی کم نخواهد بود.