پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8169396 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36974198
کد خبر : 196416 تاریخ ثبت : 1397/2/8 17:00 نظرات تایید شده : 6
ابوذر دهدار در نشست خبری مطرح کرد:

وزارت کشور وضعیت شهردار بوشهر را تعیین تکلیف کند+فیلم

خلیج فارس: رییس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه از تاخیر پیش آمده درباره شروع بکار شهردار بوشهر از شهروندان عذرخواهی می کنیم، تصریح کرد: شورا درخصوص انتخاب شهردار به وظایف خود عمل کرده و این رویه در زمینه ابلاغ حکم شهردار مرکز استان هم بی سابقه نیست.

خلیج فارس: رئیس شورای شهر بوشهر با اشاره به اینکه شهردار بوشهر اسفندماه انتخاب شد گفت: طبق قانون وزیر کشور باید به مدت ۱۰ روز وضعیت شهردار انتخابی تعیین تکلیف کند که تاکنون جوابی دریافت نشده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ ابوذر دهدار در نشستی خبری در آستانه 9 اردیبهشت روز شوراها با تاکید بر پاسخ وزارت کشور در تعیین تکلیف شهردار بوشهر اظهار داشت: از 20 آبان سال گذشته تاکنون شهرداری بوشهر به صورت سرپرستی مدیریت می‌شود که در این راستا شهردار بوشهر شش اسفند انتخاب و به وزارت کشور برای صدور حکم اعلام شد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور بر اساس قانون موظف است در مدت حداکثر 10 روز پاسخ دهد گفت: تاکنون وزارت کشور، وضعیت شهردار بوشهر تعیین تکلیف نکرده که امید می‌رود پاسخگوی افکار عمومی باشد.

رئیس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: اکنون که مدت 2 ماه از انتخاب شهردار بوشهر گذشته امید است وزارت کشور با نگاه مردم سالاری دینی پاسخگوی افکار عمومی در شهر بوشهر باشد.

دهدار، شهردار منتخب بوشهر را متعهد و کارآمد دانست و  از وزیر کشور درخواست کرد حکم  نبی الله دهقانی ابلاغ کند تا اجرای برنامه‌ها و طرح‌های شهری با همتی مضاعف دنبال شود.

وی با بیان اینکه برخی افراد برای ابلاغ حکم شهردار بوشهر مانع تراشی می‌کنند خاطرنشان کرد: تاخیر در صدور حکم شهردار بوشهر به ضرر مردم و تاخیر در تحقق برنامه‌ها و طرح‌های شهر بوشهر محسوب می‌شود.

رئیس شورای شهر بوشهر تاکید کرد: با ابلاغ حکم شهردار بوشهر اتفاقات خوبی در شهر بوشهر رقم می‌خورد، از این رو امیدواریم حکم دهقانی در اردیبهشت صادر و ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه در این خصوص نامه ای به وزیر کشور نوشته شده، ادامه داد: براساس قانون اگر وزارت کشور طی فرصتی 10 روزه پیرامون شهردار منتخب پاسخ ندهد، وی می تواند با حکم رییس شورا می تواند فعالیتش را آغاز کند، ولی تمایلی نداریم وارد فضای تقابلی شویم که آسیبی به شهر وارد نشود.

وی با بیان اینکه از تاخیر پیش آمده درباره شروع بکار شهردار بوشهر از شهروندان عذرخواهی می کنیم، در پایان تصریح کرد: شورا درخصوص انتخاب شهردار به وظایف خود عمل کرده و این رویه در زمینه ابلاغ حکم شهردار مرکز استان هم بی سابقه نیست، طوری که برای ابقای شهرداری آقای میگلی نژاد در دوره کنونی شورا، با وجود سوابق فرمانداری و نمایندگی مجلس که ایشان داشتند، 45 روز زمان سپری شد تا حکم وزیرکشور ابلاغ گردید و در آن مدت تعطیلات هم وجود نداشت، اما چون از آبان ماه سال گذشته شهرداری بوشهر بصورت سرپرستی اداره می شود، تقاضای ما تسریع در ابلاغ حکم شهردار منتخب می باشد.

اظهارات رییس شورای شهر بوشهر درباره حکم شهردار منتخب

 

30 درصد اعتبارات امسال برای محلات جنوبی

دهدار با اشاره به تصویب بودجه 185 میلیاردی شهرداری بوشهر و سازمان های وابسته در سالجاری گفت: در راستای رسیدگی متوازن به شهر، 30 درصد اعتبارات امسال شهرداری مختص مناطق جنوبی دیده شده است که امیدواریم با تحقق آن، شاهد پروژه های خوبی در این مناطق باشیم.

وی افزود: همچنین 8 میلیارد تومان هم در راستای پروژه های مرتبط با احیای بافت تاریخی بوشهر در بودجه امسال دیده شده است.

رییس شورای شهر بوشهر در ادامه به طرح تفضیلی محلات جنوبی بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: این طرح به زودی در شورای عالی شهرسازی تصویب خواهد شد و اهد اتفاقات خوبی در زمینه تامین سرانه ها، گذر و دیگر نیازهای اولیه زندگی شهری در این مناطق خواهیم بود.

در این زمینه
ماجرای شهرداری مرکز استان ادامه دارد/ واکنش اعضای شورا به نامه جدید دیوان عدالت
نبی‌الله دهقانی: مردم شهرداری را از خود خواهند دانست/ شهر مدار، هوشمند و مشارکت پذیر شعار من است
دهقانی شهردار بوشهر شد
هیات حل اختلاف به بازگشت میگلی‌نژاد رای نداد
شورای شهر بوشهر دغدغه مردم ندارد/ کدام مرکز استانی مثل بوشهر شهردار ندارد؟
مصوبه برگشت میگلی‌نژاد به شهرداری تایید نشد
میگلی‌نژاد بازهم به شهرداری بوشهر برگشت +اسامی موافقان و مخالفان
اعضای شورا یا لابی قدرت؟!