پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21455794 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19820405
کد خبر : 196265 تاریخ ثبت : 1397/2/7 16:11 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه دیر: ظرفیت‌های جوانان در مسئولیت‌های مختلف استفاده شود

https://media.mehrnews.com/d/2017/11/24/4/2644165.jpgخلیج فارس:امام جمعه دیر گفت:‌ جوانان در عرصه های مختلف خوش درخشیده اند که مسئولین باید از این ظرفیت بزرگ در مناصب مختلف استفاده کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه دیر با بیان اینکه منتظر واقعی امام زمان(عج) باید در مقابل جامعه پیرامون خود احساس مسئولیت کند اظهار داشت:انتظار به معنای ساکت بودن و دست روی دست گذاشتن نیست.

وی افزود: این روزها  افراد مختلفی درخصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی درباره برخورد گشت ارشاد با دختران بی حجاب  یدون تحقیق اظهار نظرهایی داشتند که چنین سخنانی در راستای تخریب نیروی انتظامی، گشت ارشاد، مسئله حجاب و امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه دیر با بیان اینکه ما منکر برخورد با فرد متخلف در نیروی انتظامی نیستیم، گفت: اما هدف  مغرضان این است که با بی خاصیت کردن یک نهاد رسمی مملکت ، دیگر کسی جرأت امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشد که کور خوانده اند.

وی با تأکید بر اینکه نباید به نام اهلبیت برنامه‌های مبتذل در جامعه برگزار شود، عنوان کرد: اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هم حق ندارد به چنین افرادی که به  نام جشن اهلبیت ارزش ها را زیر پا می گذارند مجوز بدهد.

حسینی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روزجوان خاطرنشان کرد: جوانان ما با الگو گیری از جوان امام حسین(ع) در دوران انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و در عرصه های مختلف خوش درخشیده اند که مسئولین باید  از این ظرفیت بزرگ در مناصب مختلف استفاده کنند.

وی ادامه داد:هفته مهدویت فرصتی برای تعمیق فرهنگ مهدوی و انتظار و پاسخگویی به شبهات نسل جوان در این زمینه است.

خطیب جمعه دیر  درباره گرفتار شدن تعدادی از صیادان دیری در طوفان دریایی بیان کرد: آن طور  که به ما خبر داده اند این عزیزان در جاهای مختلف در امنیت قرار دارند اما وقتی اعلام می شود آب وهوا نامساعد است صیادان عزیزان با تمکین به قانون  جان خود را به خطر نیاندازند و خانواده های خود را  مضطرب نکنند.

وی ابراز کرد:نام خلیج فارس در نقشه های قدیمی ثبت شده و همانگونه که کوه نمک جاشک را به این نام می خوانند خلیج فارس هم همیشه خلیج فارس خواهد ماند.

حسینی با بیان اینکه نباید بگذاریم کارگر ایرانی بیکار و کارخانه های تعطیل شوند گفت:با افزایش تولید در کشور و استفاده از کالای داخلی و دست رد بر سینه کالای بیگانه زدن  جوانان ما شاغل می شوند.

وی اظهار کرد: اگر امروز سپاه و ارتش ما  در مقابل دشمن محکم می ایستند در پرتو ایمان و بصیرتشان است.

امام جمعه دیر با تأکید بر اینکه  تجلیل  از معلمان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، اضافه کرد: معلمان نیز فرزندان و نسل جوان ما را مهدی یاور و مهدی باور تربیت کنند.

حسینی تصریح کرد: امروز کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار بیماری ذلت شده اند.

وی یاد آور شد: مردم ایران همواره مخالف سیاست های خباثت آلود آمریکا بوده اند و فریاد« مرگ بر آمریکا» سر می دهند.

 

-->