پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21981479 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20345326
کد خبر : 195036 تاریخ ثبت : 1397/1/30 13:22 نظرات تایید شده : 0

تنش روسیه و بریتانیا در شورای امنیت

خلیج فارس: جلسه چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی پرونده ترور نافرجام سرگی اسکریپال، جاسوس سابق روسیه و دخترش با گاز نوویچوک به تنش لفظی شدید میان نمایندگان روسیه و بریتانیا انجامید.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ کارن پیرس نماینده بریتانیا با انتقاد از شبهه‌ افکنی‌های مسکو در جریان تحقیقات این پرونده گفت: «روسیه کماکان می‌خواهد در جریان تحقیقات مستقل بریتانیا شریک شود... همانطور که قبلا گفتم این [کشور] آتش افروزی است که لباس یک آتش‌نشان را بر تن کرده و می‌خواهد درباره آتشی که خود برافروخته، تحقیق کند.»

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل با متهم کردن بریتانیا به دروغگویی و پنهان کردن مدارک تحقیقات گفت: «وقتی به صحبت‌های بعضی از همکارانم گوش می‌‌دهم، احساس می‌کنم کار از "آلیس در سرزمین عجایب" هم گذشته و با "آلیس در آن سوی آینه" مواجهیم. حقیقت ارزشی نزد شرکای غربی ما ندارد.» احتمالا آقای نبنزیا، با اشاره به فیلم‌های ساخته شده بر اساس داستان «آلیس در سرزمین عجایب»، می‌خواسته کشورهای غربی را به ایراد سخنان غیرواقعی متهم کند.

همزمان با این تنش دیپلماتیک در شورای امنیت، سازمان منع کاربرد تسلیحات شیمیایی ادعای روسیه مبنی بر وجود یک ماده ساخت غرب در گاز شیمیایی عامل مسمومیت سرگی اسکریپال و دخترش را رد کرد.

 

کلمات کلیدی خبر : روسیه بریتانیا
-->