پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8161410 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36966221
کد خبر : 194417 تاریخ ثبت : 1397/1/26 18:27 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ جشنواره هیجان‌انگیز آب‌بازی در تایلند

خلیج فارس: جشن songkran یکی از سنت‌های قدیمی تایلندی‌ها در ۱۳-۱۵ آوریل، هنگام سال نو انجام می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ سال نو در تایلند مطابق با تقویم جنوب و جنوب شرق آسیا می‌باشد. روز اصلی جشن به وسیله نجوم محاسبه می‌شود، ولی در حال حاضر روز مشخصی دارد. این جشن در اصل توسط برمه‌ای‌ها به شمال تایلند آورده شده است و در اواسط قرن ۲۰ در تایلند گسترش پیدا کرده است.
 
(تصاویر) جشنواره هیجان‌انگیز آب‌بازی در تایلند
 
در روزهای جشن بزرگترین و بیشترین جمعیت در بانکوک جمع می‌شوند. خیابانی به طول ۵ کیلومتر که در هر دو طرف مملو از جوانان تایلندی است که همگی وسیله‌ای با خود به همراه دارند تا بتوانند با آن روی بقیه آب بپاشند.آن‌ها با پاشیدن آب بدی‌های گذشته را شسته و سال جدید را با شروعی نو آغاز می‌کنند.
 
طبق سنت، تایلندی‌ها به صورت مودبانه با کاسه‌ آب روی اعضای خانواده، دوستان نزدیک و همسایه‌های خود آب می‌ریزند. از آن‌جایی که این مراسم به شکل یک جشنوراه درآمده است، کاسه به سطل یا شلنگ آب تبدیل شده است.
 
یکی دیگر از مهم‌ترین رسوم این جشن «شستن مجسمه‌ی بودا» است که در آن مردم با آب معطر مجسمه‌های بودا را چه در معبد و چه در خانه‌ها می‌شویند و افراد مذهبی در معبد نیز حضور پیدا می‌کنند.