پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21326476 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19691328
کد خبر : 194168 تاریخ ثبت : 1397/1/24 18:10 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه‌ شیراز: عده‌ای از خدا بی‌خبر دلار می‌خرند

خلیج فارس: امام جمعه‌ موقت شیراز معتقد است که همه دلایل سقوط ارزش پول ملی ایران مربوط به مسائل داخلی نیست و در برخی کشورها برای خرد کردن ریال ایران ستادهایی تشکیل شده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازایسنا؛ حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی‌اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه‌ شیراز گفت: امروز در دبی، لندن و آمریکا ستادهایی برای خرد کردن ریال ایران ایجاد شده است.

وی با طرح این پرسش که چرا بانک‌های ایران نمی‌توانند با بانک‌های بزرگ دنیا معامله انجام دهند؟ گفت: علت آن است که عده‌ای خودشان را بستند به برجام و فکر کردند که برجام همه مشکلات زمین و آسمان را حل می‌کند اما نکرد، روز به روز هم مشکلات بیشتر شد.

امام جمعه‌ شیراز گفت: این‌که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند به قدرت داخل، تولید داخل و توان داخل توجه داشته باشید برای آن است که تولید اگر افت کند مشکل خواهیم داشت، بیشتر از دوسال از برجام می‌گذرد اما بانک‌های خارجی حاضر نیستند که حتی پول ما را به رسمیت بشناسند و ارزش آن سقوط می‌کند.

او با تأکید بر ضرورت متعادل کردن درآمدها و دلار کسب شده از محل نفت، گفت: ایران به اندازه سهمیه نفت می‌فروشد و دلارش را هم می‌گیرد، این دلار باید بازار را تنظیم کند، نه آن‌که عده‌ای از خدا بی‌خبر بروند صف بکشند و دلار بخرند و ذخیره کنند و الآن هم عزا بگیرند.

امام جمعه‌ شیراز گفت: عده‌ای به‌جای آن‌که پول را وارد تولید کنند به بازار طلا و دلار وارد کرده‌اند، عده‌ای اینگونه خیانت می‌کنند، اینجا باید قوه‌قضائیه و دولت برخورد کند.

رضوی‌اردکانی خاطرنشان کرد: دشمن می‌داند که حمله‌ نظامی به نفعش نیست، ضرر می‌کند، با جنگ اقتصادی می‌خواهند این ملت را به زانو درآورند، ملت باید همکاری کند، همانطور که در همه دنیا اگر مشکلات اقتصادی پیش بیاید می‌روند حتی طلایشان را در بانک می‌گذارند که بنیه اقتصادی تقویت شود نه این‌که بفروشند یا دلار و ارز بخرند.

او ادامه داد: این یک توطئه بین‌المللی است که عده‌ای دامن می‌زنند، متأسفانه مقداری سوء‌مدیریت تیم اقتصادی دولت هم هست.

 

کلمات کلیدی خبر : دلار شیراز نماز جمعه
-->