پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 553127 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45243505
کد خبر : 194063 تاریخ ثبت : 1397/1/23 12:37 نظرات تایید شده : 4
مدیر حوزه هنری استان خبر داد:

از جدیدترین نمایش استاد صغیری تا نیم بها شدن سینما بهمن بوشهر

خلیج فارس: وی اضافه کرد: حوزه هنری استان با توجه به تولیدمحور بودن، با تمام توان در زمینه انتشار آثار هنرمندان استان در زمینه های مختلف هنری و ادبی حمایت خواهد کرد.

حلیج فارس: رییس حوزه هنری استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره نظریه‌پرداز فرهنگی و مستندساز انقلاب شهید سیدمرتضی آوینی و با اشاره به ماهیت هفته هنر انقلاب به بیان برنامه های این هفته پرداخت و گفت: برنامه ها از روز بیست فروردین با عطرافشانی و غبارروبی مزار مطهر شهدای استان با اجرای زرم‌نوازان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و گروه همسرایان حوزه هنری در کنار نمایشگاه پوستر انقلاب افتتاح خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ امید پارسایی فرد در نشستی خبری افزود: در روز دوم برنامه ها شاعران استان شب شعر «هنر انقلاب» در شهر شُنبه گرد هم خواهند آمد. همچنین در این روز شاهد افتتاح دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد با حضور کوروش زارعی هنرمند و مسئول مرکزی هنرهای نمایشی در یکی از مساجد استان خواهیم بود. گروه‌های تئاتر عالی شهر، آبپخش در شهرهای بوشهر، بندر ریگ و گناوه به هنرنمایی خواهند پرداخت.

وی در ادامه به بیان مهم‌ترین برنامه های این هفته از جمله اجرای نمایش سه دلاور به نویسندگی استاد ایرج صغیری و به کارگردانی علی قربانی با موضوع شهیدان رئیسعلی دلواری، نادر مهدوی و خالو حسین دشتی، برگزاری نشست بررسی سینمای بعد از انقلاب با موضوع جایگاه هنرمند در سینمای انقلاب اسلامی با رویکرد سفر به چزابه رسول ملاقلی پور و هامون داریوش مهرجویی با دو فضای متفاوت، برگزاری کنگره منطقه ای شعر اهل بیت با محوریت شخصیت والای پیامبر رحمت و اخلاق در شهر کنگان با مشارکت سازمات تبلیغات اسلامی و اداره کل ارشاد اسلامی با حضور بیش از 140 شاعر از پنج استان خوزستان، بندرعباس، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر پرداخت.  

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در تشریح برنامه های اختتامیه هفته هنر گفت: رونمایی از چندین عنوان کتاب در حوزه ادبیات پایداری، ادبیات دینی و پژوهشی از تولیدات حوزه هنری، شیوه نامه دانشنامه، رونمایی از آثار نقاشی و خوشنویسی، آغاز تولید انیمیشن میرمهنا، تقدیر از هنرمندانی که در سال 96 به تولید آثار پرداخته بوده‌اند از جمله برنامه های اختتامیه است که با حضور آیت الله صفایی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم بوشهر، گراوند استاندار محترم و سایر مدیران استان به کار خود انجام خواهند گرفت.

او در ادامه به‌بیان اینکه حوزه هنری به عنوان نهاد متولی فرهنگی وظیفه کشف استعداد هنرمندان مردمی در اقشار سنی مختلف در شهرهای سایر استان بر عهده خواهد داشت اضافه کرد: حوزه هنری استان با توجه به تولیدمحور بودن، با تمام توان در زمینه انتشار آثار هنرمندان استان در زمینه های مختلف هنری و ادبی حمایت خواهد کرد.

به گفته رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر، برگزاری شب شعر در خورموج همراه با رونمایی از اشعار حاج علی مرادی شاعرآیینی‌سرای دشتی، برگزاری ورکشاپ قصص قرآنی، برگزاری نمایشگاه پوستر انقلاب، اجرای تئاتر در مساجد سرتاسر استان، اجرای گروه کر و نقالی و پرده خوانی در صبحگاه مدارس، اکران فیلم‌های سینمایی به وقت شام، لاتاری، فیل شاه به صورت نیم بها در سینما بهمن حوزه هنری از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

به گفته وی، اختتامیه هفته هنر انقلاب در روز دوشنبه 27 فروردین در سالن نه دی برگزار خواهد شد.