پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 553112 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45243490
کد خبر : 193862 تاریخ ثبت : 1397/1/22 06:33 نظرات تایید شده : 14
بلاتکلیفی شهرداری بوشهر وارد ماه ششم شد

ماجرای شهرداری مرکز استان ادامه دارد/ واکنش اعضای شورا به نامه جدید دیوان عدالت

خلیج فارس: شهرداری بوشهر از آبان ماه سال گذشته تاکنون به صورت سرپرستی اداره می شود و این شرایط ششمین ماه خود شده است.

خلیج فارس: نامه جدید شعبه سوم دیوان عدالت اداری درباره رای موقت پیرامون میگلی نژاد شهردار سابق با واکنش هایی در شورا مواجه شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ شورای پنجم بوشهر در آغاز کار خود در شهریورماه سال قبل، میگلی نژاد را در سمت شهردار ابقا کرد.

با این حال، 20 آبان ماه به استناد قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان و اینکه میگلی نژاد مدارکی دال بر اینکه شامل موارد استثنای این قانون نمی شود، ارائه نکرد، پایان کار وی با 6 رای موافق و 3 رای ممتنع مصوب شد.

از طرفی، پس از کش و قوس های بسیار معاون مالی اداری به عنوان سرپرست شهرداری تعیین شد و همزمان میگلی نژاد در دیوان عدالت اداری خواستار ابطال مصوبه شورا درباره پایان کارش گردید.

چند هفته بعد، شعبه سوم دیوان عدالت اداری اعلام کرد تا زمان صدور رای نهایی، مصوبه شماره 19 درباره پایان کار میگلی نژاد بصورت موقت متوقف می باشد.

این ماجرا با ورود 5 عضو شورا و ابطال مصوبه قبلی شان برای زمینه چینی بازگشت میگلی نژاد همراه بود، ولی در هیات انطباق فرمانداری و هیات حل اختلاف شوراهای استان پذیرفته نشد.

پس از این اتفاقات و در اوایل اسنفدماه، اکثریت اعضای شورای شهر که معتقد بودند مانع قضایی برای انتخاب شهردار جدید مرتفع گردیده، در نشستی، نبی الله دهقانی را به عنوان شهردار منتخب تعیین و برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی کردند.

با آغاز سال جدید و گذشت بیش از یک ماه از معرفی شهردار منتخب بوشهر، در شرایطی که خبری از صدور حکم دهقانی نیست، روز گذشته در فضای مجازی ابلاغیه ای از همان شعبه صادر کننده رای موقت توقف مصوبه پایان کار میگلی نژاد، رسانه ای شد.

موضوعی که در برخی رسانه ها، از آن به عنوان بازگشت میگلی نژاد به شهرداری تعبیر شد و هاشم زاده عضو شورا نیز چنین عقیده ای دارد.

وی در جلسه عصر سه شنبه شورای شهر بوشهر در نطق خود ضمن اشاره به این ابلاغیه، می گوید: انتخاب شهردار از سوی شورا غیرقانونی بود و من هم به همین استناد در رای گیری شرکت نکردم، از این رو، دیوان عدالت اداری میگلی نژاد را شهردار قانونی بوشهر می داند و عدم تمکین آن با تبعاتی برای شورا همراه می شود.

با این حال، اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر عقیده داشت این حکم موقت بحثی درباره بازگشت به کار میگلی نژاد نیست و روال انتخاب شهردار نیز در پی تصمیم هیات انطباق فرمانداری و هیات حل اختلاف شوراهای استان صورت گرفت که هر دو، بازگشت شهردار سابق را رد کردند.

با بالا گرفتن مباحث در این خصوص میان اعضای شورا، ندا عبداله زاده هم با بیان اینکه در ابلاغیه جدید چیز تازه ای گفته نشده و همان موارد قبلی است که مرتفع شده، اظهار داشت: اگر این ابلاغیه به معنای بازگشت به کار میگلی نژاد است، ایشان از فردا در محل کارش حاضر شود و جای این بحث هم نیست.

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا نیز خطاب به طاهره شمشیری پرسید: شما به عنوان یک حقوقدان معنای ابلاغیه جدید دیوان عدالت اداری را چه می دانید؟

شمشیری هم با بیان اینکه موضوع باید بررسی شود، اظهار داشت: برای ما هم پرسش است که دایره اختیارات دیوان عدالت اداری تاکجاست، هرچند اگر رای قطعی درباره بازگشت شهردار پیشین صادر شود، ما هم تمکین می کنیم.

با این حال دهدار رییس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: ابلاغیه جدید دیوان عدالت اداری صرفا ابقای حکم موقت قبلی می باشد که حسب استعلام قبلی از دفتر شعبه سوم دیوان، به معنای بازگشت به کار آقای میگلی نژاد نیست. اما باید دید آیا پرونده مختومه و منجر به رای شده یا خیر.

وی در نهایت پیشنهاد کرد برای پیگیری این موضوع، شورا وکیل بگیرد که علاوه بر وی، دولابی، عبداله زاده، شمشیری و توسلی موافقت کردند.

همچنین نصرتی غایب بود، سه عضو دیگر شامل آسایش، هاشم زاده و برزگرزاده نیز به جذب وکیل برای این موضوع رای موافق ندادند.

از حواشی این نشست، اظهارنظر توسلی عضو شورا بود که گفت: به یکسالگی عمر شورای پنجم بوشهر رسیدیم و هنوز گرفتار بحث آمدن یا رفتن میگلی نژاد هستیم!

برزگرزاده دیگر عضو شورا هم به شوخی خطاب به وی گفت: اگر در جلسه قبل شورا وعده صدور حکم شهردار منتخب طی 48 ساعت نداده بودید، برخی برای صدور ابلاغیه جدید دیوان عدالت اداری پیگیری نمی کردند!

گفتنی است شهرداری بوشهر از آبان ماه سال گذشته تاکنون به صورت سرپرستی اداره می شود و این شرایط ششمین ماه خود شده، اما پرونده شکایت شهردار سابق در دیوان عدالت پیرامون مصوبه پایان کارش و بلاتکلیفی در صدور حکم شهردار منتخب، مدیریت شهری مرکز استان را دچار روزمرگی کرده است.

در این زمینه
نبی‌الله دهقانی: مردم شهرداری را از خود خواهند دانست/ شهر مدار، هوشمند و مشارکت پذیر شعار من است
دهقانی شهردار بوشهر شد
هیات حل اختلاف به بازگشت میگلی‌نژاد رای نداد
شورای شهر بوشهر دغدغه مردم ندارد/ کدام مرکز استانی مثل بوشهر شهردار ندارد؟
مصوبه برگشت میگلی‌نژاد به شهرداری تایید نشد
میگلی‌نژاد بازهم به شهرداری بوشهر برگشت +اسامی موافقان و مخالفان
اعضای شورا یا لابی قدرت؟!