پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1322573 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2316025
کد خبر : 193748 تاریخ ثبت : 1397/1/21 17:40 نظرات تایید شده : 1

رئیس اتاق بازرگانی: خط هوایی و دریایی بوشهر و قطر ایجاد شود

خلیج فارس: رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با تاکید بر توسعه مراودات تجاری و اقتصادی بین بوشهر و قطر گفت: در این راستا ایجادخطوط منظم هوایی و دریایی بین بوشهر و قطر امری مهم و ضروری است.
 

بوشهر|خطوط منظم هوایی و دریایی بین بوشهر و قطر ایجاد شود

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ خورشید گزدرازی ظهر امروز در نشست با بازرگانان و فعالان اقتصادی قطردر بوشهر با اشاره به توسعه مراودات تجاری میان ایران و قطر اظهار داشت: بخش خصوصی به عنوان میزبان اصلی نشست با هیئت تجاری و اقتصادی قطری از جمله تاکیدات است که در این راستا آمادگی وجود دارد تا بخش خصوصی استان بوشهر به قطر سفر کند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر بیشترین مرزدریایی با خلیج فارس دارد افزود: استان بوشهر با 700 کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس نقش مهمی می‌تواند در تامین مواد مورد نیاز معدنی، غذایی و کشاورزی  کشور قطر داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با تاکید بر این نکته که  بازرگانان آماده توسعه مراودات با  قطر هستند افزود: تخفیف هزینه‌های بندری کشور قطر از مطالبات اصلی فعالان اقتصادی استان بوشهر در زمینه صادرات به این کشور است.

وی با تاکید بر توسعه روابط بانکی بوشهر و قطر خاطر نشان کرد: در راستای توسعه روابط تجاری بوشهر و قطر، ایجادخطوط منظم هوایی و دریایی بین بوشهر و قطر امری مهم و ضروری است.

گزدرازی با اشاره به کوتاه شدن فرایند اداری توسعه صادرات به قطر گفت: در ارتباط با ورود شناورهای فلزی به قطر مدارک و فرم‌های زیادی درخواست می‌شود که کوتاه‌تر کردن و کاهش این فرایند  نقش مهمی در تسریع صادرات کالا دارد.

وی با تاکید بر فراهم سازی نیروی کارگری موردنیاز برای تخلیه بار شناورهای تجاری خاطر نشان کرد: فعال سازی بندر ام السعید قطر برای تخلیه کالاهای فله از جمله راهکارهای توسعه مراودات تجاری استان بوشهر با این بندر است .