پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34562309 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41333827
کد خبر : 193726 تاریخ ثبت : 1397/1/21 22:01 نظرات تایید شده : 11
با گذشت 2 ماه از پایان حکم سرپرست؛

تاخیر عجیب در صدور حکم مدیرکل گمرک بوشهر و سکوت نمایندگان و استاندار

خلیج فارس: تاخیر چندین ماهه در تعیین تکلیف مدیریت گمرکات استان ضمن اینکه دست انداز و مانعی در رتق و فتق امور این مجموعه اقتصادی و مراجعان آن است، بیم بروز برخی تخلفات احتمالی را فراهم می آورد.

خلیج فارس: تعلل در انتخاب ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر و سکوت نمایندگان استان و دستگاههای نظارتی در این خصوص ابهاماتی را به وجود آورده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در پی اتفاقاتی که اواخر سال 95 در گمرک بوشهر رقم خورد و مدیرکل سابق آن به دستگاههای نظارتی و امنیتی احضار شد تا به فعالیتش پایان داده شود، این مجموعه مهم اقتصادی به صورت سرپرستی اداره می گردد.

اما نکته سوال برانگیز آنجاست که گویا با وجود خاتمه دوره قانونی سرپرست فعلی در بهمن ماه پارسال، هنوز خبری از صدور حکم مدیرکل گمرکات استان نیست.

سکوت عجیب نمایندگان مجلس، انفعال مدیریت استان و عدم ورود موثر دستگاههای نظارتی به این ماجرا باعث اتفاقی غیرقانونی در گمرک بوشهر شده است.

بر اساس قانون خدمات کشوری، تصدی پست سرپرستی با دو مسئولیت همزمان تنها برای حداکثر چهار ماه مجاز است، اما این مهم در یکی از مهمترین دستگاههای اقتصادی استان بوشهر نادیده گرفته شده است.

حکم "بهروز قره‌بیگی" برای سرپرستی گمرکات استان در 18 مهرماه سال 96 صادر شده و طبق قانون مدت سرپرستی وی تا بهمن ماه سال گذشته خاتمه یافته است.

گویا از زمانی که حداکثر ظرفیت قانونی برای ادامه سرپرستی وی خاتمه یافته، شنیده ها حاکیست امضا نامه های اداری گمرک با نام سرپرست اما "از طرف" یکی از معاونین امضا می شود.

از این رو تاخیر چندین ماهه در تعیین تکلیف مدیریت گمرکات استان ضمن اینکه دست انداز و مانعی در رتق و فتق امور این مجموعه اقتصادی و مراجعان آن نظیر بازرگانان و تجار می شود، بیم بروز برخی تخلفات احتمالی را فراهم آورده است.

گویا اختلاف نظرهایی میان استاندار، رییس گمرک ایران و برخی نمایندگان درباره گزینه های موردنظر برای تصدی مدیرکلی گمرک بوشهر باعث این بلاتکلیفی مدیریتی گردیده است.

شایسته است برای جلوگیری از زیرپا گذاشتن قانون و بسامان شدن یکی از مجموعه های اقتصادی مهم استان، هماهنگی و سرعت عمل بیشتری درخصوص تعیین مدیرکل گمرکات استنان

 کلمات کلیدی خبر : گمرک گمرک بوشهر