پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 553306 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45243684
کد خبر : 192927 تاریخ ثبت : 1397/1/16 10:46 نظرات تایید شده : 61
امام جمعه برازجان:

جنون، نابینایی و مرگ ناگهانی از عوارض گوش دادن به موسیقی می‌باشد!/ سنج، طبل و موسیقی نظامی حلال است

خلیج فارس: امام جمعه برازجان هشدار داده: فرمانداری‌ها و ادارات حق ندارند از بودجه بیت‌المال برای این مجالس هزینه کنند...

خلیج فارس: اجرای موسیقی گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان که در ۱۱ فروردین در شهر کلمه ناتمام ماند؛ با حواشی فراوانی در قبل و بعد از برگزاری روبرو شد. قطعی غیرعادی برق واینترنت شهر کلمه در حین اجرای کنسرت باعث نیمه تمام ماندن کنسرت شریفیان و مشکلاتی برای مردم شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ با گذشت چند روز از اتفاقات این کنسرت موسیقی که با مجوز اداره کل ارشاد استان و فرمانداری دشتستان برگزار شد؛ امام جمعه برازجان اظهارات قابل تامل درخصوص ضرر موسیقی بیان کرده است.

حجت الاسلام حسن مصلح می‌گوید: در احادیث و روایات ما ضررهای متعددی برای موسیقی ذکر شده است که ازجمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ایجاد عدم تعادل و توازن بین اعصاب، جنون با درجات متعدد، کوتاهی عمر، ضعف اعصاب، بیماری فشار خون، افسردگی و خمودگی، عامل فحشاء و جنایت، تضعیف و تضییع حس شنوایی، ضعف بینایی در حدّ نابینایی، از دست دادن نیروی فکر، بی‌ارادگی، سلب غیرت، مرگ ناگهانی، نفاق و دو رویی، بی‌برکتی در زندگی، قساوت قلب و اتلاف وقت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه موسیقی نی‌انبان که همراه با رقص است از مصادیق موسیقی حرام محسوب می‌شود اضافه کرد: موسیقی‌هایی مثل موسیقی تشییع جنازه، موسیقی نظامی، طبل و سنج جزو موسیقی حلال است.

حجت‌الاسلام حسن مصلح گفته: ما اگر می‌خواهیم جامعه و جونان ما دارای نشاط باشند لازم است زمینه فقر، تبعیض و بی‌عدالتی را از بین ببریم، زمینه ازدواج و اشتغال جوانان را فراهم کنیم، مسکن جوانان را تأمین کنیم، بر معنویّت جامعه بیفزاییم، از گرانی مایحتاج مردم جلوگیری نمائیم، ارزش و اعتبار پول ملی را بالا ببریم و از ازهم پاشیدگی خانواده‌ها جلوگیری نمائیم.

به نوشته ایلنا، امام جمعه برازجان در پایان بیان کرد: فرمانداری‌ها، ادارات، شوراهای اسلامی، شهرداری‌ها و مدارس متوجّه باشند که حق ندارند از بودجه بیت‌المال برای این مجالس هزینه کنند و لازم است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این زمینه مجوز صادر نکند چراکه این مجالس دارای تبعات و حساسیّت‌های مختلفی است و مردم ما حاضر نیستند ببینند مجالس گناه به صورت علنی در فضای باز اجرا شود.

در این زمینه
فرماندار دشتستان: با عاملان این ناهنجاری برخورد قانونی شود/ مدیرکل ارشاد: عده‌ای با حضور شریفیان روی صحنه مشکل دارند/ شهردار کلمه: شایعات موجب این حاشیه‌ها شد
قطع برق شهر برای جلوگیری از کنسرت؟! + فیلم