پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21690837 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20055147
کد خبر : 192522 تاریخ ثبت : 1397/1/14 09:01 نظرات تایید شده : 0

حکم قاتل پرونده بنیتا اجرا می‌شود

خلیج فارس: رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: مقدمات برای اجرای حکم قاتل بنیتا فراهم شده است و احتمالا در اوایل سال ۹۷ اگر اولیای دم مجدانه متقاضی اجرای حکم باشند با توجه به اینکه حکم حق ناس است پیش بینی می‌کنیم که اوایل سال اجرای حکم انجام شود.

میزان نوشت: غلامحسین اسماعیلی به تشریح پرونده‌های مهم در یکسال گذشته پرداخت و گفت: سال ۹۶ از لحاظ کارکرد‌های ویژه برای ما سال خاص بود، سال گذشته با برگزاری انتخابات شاهد بیشترین پرونده‌های تشکیل شده در زمینه تخلفات زمان برگزاری انتخابات بودیم و نسبت به ادوار گذشته گزارشات و شکایاتی واصل شد و ماموریت ما رسیدگی به شکایات و گزارش‌ها بود.

آخرین جزئیات از پرونده های تخلفات انتخاباتی

وی با اشاره به اینکه شکایات واصله تعداد قابل توجهی بود اضافه کرد: به همه شکایات واصله مربوط به برگزاری انتخابات در استان تهران رسیدگی شد و از معدود دوره‌هایی بود که تعدادی از دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات تخلفشان محرز و حکم قضایی درباره آن‌ها صادر شد که التبه این پرونده‌ها، چون در مرحله تجدید نظر است بیان جزئیات آن موکول به صدور رای قطعی خواهد شد.

اقتدار و سربلندی دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده‌های مهم در یکسال گذشته

این مقام قضایی با تاکید بر اقتدار و سربلندی دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده‌های مهم در یکسال گذشته به برخی از این حوادث همچون حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره)، اغتشاشات دی ماه، اغتشاشات مربوط به خیابان پاسداران، حوزه بازار ارز واخلال در نظام اقتصادی و ... اشاره کرد و گفت: در مجموع مواجه بودیم با حوادث و رویداد‌هایی که اقدامات قضایی ویژه‌ای را طلب می‌کرد که خوشبختانه در تک تک این حوادث دستگاه قضایی با اقتدار و سربلندی ماموریت محوله خود را به نحوشایسته‌ای انجام داد.

اسماعیلی گفت: در کنار برخی از این پرونده‌های خاص و ویژه قضایی که هم دقت در رسیدگی و هم سرعت را ایجاب می‌کرد می‌توان به پرونده قتل ستایش در ورامین، بنیتا در تهران و شهادت ماموران نیروی انتظامی در پاسداران و پرونده خاص دیگری مانند معاون اجرایی رئیس دولت قبل و پرونده‌های مربوط به برخی از منصوبین دولتمردان فعلی اشاره کرد که بیانگر این است در دادگستری استان تهران علاوه برکار و فعالیت روزمره یکسری از رسیدگی‌های قضایی خاص را انجام داده ایم که بابت همه این تلاش‌ها و زحمات به همکارانمان خسته نباشید می‌گویم.

اعلام زمان اجرای حکم قاتل پرونده بنیتا

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قتل بنیتا از اجرای حکم در اوایل سال جاری خبرداد و گفت: مقدمات برای احرای حکم قاتل این طفل فراهم شده است و احتمالا در اوایل سال ۹۷ اگر اولیای دم مجدانه متقاضی اجرای حکم باشند با توجه به اینکه حکم حق ناس است پیش بینی می‌کنیم که اوایل سال اجرای حکم انجام شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قتل بنیتا گفت: از سوی دیوان عالی کشور رای متهم اصلی پرونده قتل بنیتا تایید و پرونده به دادگستری اعاده شد و در این بخش جهت فرآیند‌های قانونی مربوط به مرحله اجرا، پرونده به دادسرای تهران ارسال می‌گردد.

مهلت اعتراض خاوری به پایان رسید

از دیگر پرونده‌های رسیدگی شده در یکسال گذشته پرونده محمود رضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی بود که رئیس کل دادگستری استان تهران آخرین وضعیت این پرونده را تشریح و عنوان کرد: حکم این پرونده قبلا صادر شده و مهلت اعتراض هم به پایان رسیده است.

اسماعیلی تصریح کرد: با توجه به اینکه خاوری خارج از کشور است اعتراضی نسبت به واخواهی این حکم واصل نشده و دراین مرحله پرونده برای اقدامات اجرا به دادسرا ارسال شده است.

حکم راننده اتوبوس خیابان پاسداران صادر شد

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران یکی از پرونده‌هایی که در روز‌های پایانی سال منجر به صدور رای شد پرونده عامل شهادت ماموران نیروی انتظامی در خیابان پاسداران بود که آخرین جلسه دادگاه براساس تعیین وقت انجام شده ، برگزار شد.

اسماعیلی افزود: حکم محکومیت راننده اتوبوسی که باعث شهادت سه نفر از مامورین نیروی انتظامی شده بود از سوی دادگاه کیفری یک تهران صادر و به صورت ویژه ابلاغ شد.

وی گفت: در صورت اعتراض، پرونده به دیوانعالی کشور ارسال خواهد شد.

 

-->