پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 594625 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45284946
کد خبر : 190706 تاریخ ثبت : 1396/12/22 20:53 نظرات تایید شده : 29
استاندار بوشهر در اولین نشست خبری:

خواب نبوده‌ایم/ از شروع راه‌آهن و جاده اهرم- برازجان تا احیای پارک لیان

خلیج فارس: عبدالکریم گراوند پس از مقدمه ای درخصوص پیگیری موضوع راه آهن بوشهر-شیراز که هفته پیش منجر به امضای قرارداد فاینانس آن با کشور چین شد، ابراز امیدواری کرد: از ابتدای سال آینده شاهد آغاز این پروژه باشیم.

خلیج فارس: استاندار بوشهر در آخرین روزهای سال، نخستین بار در نشستی خبری حضور یافت تا پاسخگوی پرسش اهالی رسانه باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالکریم گراوند پس از مقدمه ای درخصوص پیگیری موضوع راه آهن بوشهر-شیراز که هفته پیش منجر به امضای قرارداد فاینانس آن با کشور چین شد، ابراز امیدواری کرد: از ابتدای سال آینده شاهد آغاز این پروژه باشیم.

http://pgnews.ir/uploader/833592ostND41.jpg

وی در ادامه اتمام پروژه های نیمه تمام استان، و همچنین زیباسازی شهرها را از اولویت های دیگر دانست و گفت: پارک لیان را احیا خواهیم کرد و سال آینده درباره محلات تنگک های بوشهر و اقدامات زیباسازی ورودی سایر شهرها شاهد اقدامات خوبی خواهید بود.

خواب نبوده ایم

در ابتدای طرح پرسش های خبرنگاران، خلیل مرادزاده خبرنگار صدای بوشهر به کنایه ابراز امیدواری کرد که با پایان فصل زمستان، استان از خواب بیدار شده و در بهار و سال آینده شاهد تحرکی باشیم که استاندار در واکنش به این کنایه، به بیان برخی پیگیری ها پرداخت.

گراوند با بیان اینکه در این مدت پیگیریهای بسیاری شده که نشان می‌دهد ما خواب نبوده‌ایم، ادامه داد: انعقاد قرارداد فاینانس راه‌آهن شیراز بوشهر عیدی بزرگ دولت تدبیر و امید به استان بوده که نتیجه دعو.ت کمیسیون عمران و بودجه مجلس به بوشهر در زمستان امسال بود که منجر به باز شدن گره راه آهن در بودجه 97 و تامین سهم 15 درصدی دولت در تامین اعتبار آن از صندوق توسعه ملی شد. اکنون هم امیدواریم در ابتدای سال 97 عملیات اجرایی این پروژه آغاز گردد.

گراوند در ادامه با بیان اینکه در حوزه راه‌ها تلاش داریم پروژه‌ها با شتاب بیشتر انجام شود، افزود: پروژه دانشکده های دندانپزشکی و پزشکی بوشهر با 20 هزار متر مربع که از سال 90 در محله سبزآباد بوشهر تعطیل شده بود و توسعه رشته‌های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی استان موثر بود، در همین هفته احیا کردیم و طی تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت، مقرر شد دو ساله به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه فاینانس سدهای باغان و دشت پلنگ در شهرستان دشتی به تصویب دولت رسیده، افزود: تامین اعتبار 12 میلیاردی از شرکت گاز کشور برای سد باغان دشتی که نیمی از آن تاکنون محقق و مابقی هم قول داده شده در فروردین نقد شود از دیگر پیگیری ها بوده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برنامه های توسعه ای را بدون هیاهو پیگیری می کنیم گفت: در چارچوب شعار اقتصاد مقاومتی، به 9 شهرستان استان سفر کرده و پیگیر رفع مشکل واحدهای تولیدی بوده و فردا هم به دشتی به عنوان آخرین سفر شهرستانی خواهیم رفت. افزایش پرداخت تسهیلات و گزارش هایی که پیرامون رونق در تولید وجود دارد، موید کار جدی در حوزه اقتصادی استانداری طی این مدت می دانیم.

گراوند در ادامه به بیان شاخص هایی در حوزه امنیتی استان نظیر کاهش برخی جرایم و افزایش کشفیات پرداخت و بیان کرد: این حجم کار در پنج ماه نشان می‌دهد ما خواب نبوده‌ایم و در راستای قول‌هایی که به مردم استان داده‌ایم عمل خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان و زنان گفت: تاکنون 51 پست مدیریتی از رده پایه تا میانی به خانم‌ها در استان واگذار شده که 21 پست مدیریتی آن در 5 ماه اخیر بوده است.

وی، از افزایش سمن‌‌ها در استان خبر داد و گفت: امسال مجوز تاسیس 34 سمن در استان صادر شده که با فعالیت این نهادهای مردمی در مجموع 174 سازمان مردم نهاد در بخش‌های مختلف در استان بوشهر فعالیت می‌کنند، راه‌اندازی خانه احزاب استان بوشهر نیز در اولویت برنامه‌های معاونت سیاسی امنیتی استانداری می باشد.

گزیده پاسخ های مطرح شده از سوی استاندار در این نشست خبری را می خوانید:

 • در حوزه انتصابات، شاخص معیار و ملاک ما قانون و مقررات و سلامت مالی و اخلاقی است. ملاک دیگر هم درباره جذب اعتبارات ملی است که با پایان سال مالی در تیرماه آینده، این نکته در عملکرد مدیران رصد می شود.
 • (انتقاد به جابجایی فرمانداران و اضافه نشدن افراد دیگر به فرمانداران) عدم استفاده از تجربه فرمانداران با عقل سازگار نیست و تشخیص من این بود که جابجایی و تنوعی در فرمانداران باشد و اکنون هم فرمانداران در کار خود موفق بوده اند.
 • (درباره مشکلات ته لنجی) در این ارتباط با نظراتی که از ملوانان گرفته و سپس نشست مشترک بین استانداران استان های بوشهر، خوزستان و هرمزگان پیشنهاداتی در این زمینه به هیات دولت ارائه شده که امیدواریم مورد تایید قرار گیرد و مشکل مرتفع شود.
 • (دلیل تغییر فرماندار دیلم و انتصاب معاون سیاسی استانداری به عنوان سرپرست فرمانداری) طبق بخشنامه وزیر کشور، خانواده فرمانداران و استانداران باید در محل خدمت مستقر باشد که فرماندار دیلم به دلیل شرایط تحصیلی فرزندش فاقد این موضوع بود. سپس با مشورت همکاران در استانداری، معاون سیاسی استانداری برای سرپرستی این فرمانداری تعیین شد تا نهایتا فرماندار برای دیلم انتخاب شود.
 • (درباره ایرادات مرکز پژوهش های مجلس به لایحه منطقه آزاد و احتمال مشکلاتی برای تصویب آن در مجلس) ایرادهای مطروحه پیرامون این موضوع در فضای مجازی بوده و چیزی به دست ما نرسیده است. اتفاقا چندی پیش در کمیسیون اقتصادی مجلس کلیت این لایحه به تصویب رسیده است.

 • بهسازی جاده برازجان-گناوه و دیلم در اولویت ماست و امیدواریم در اولین ماه سال به نتیجه برسد.
 • (درباره 8 کیلومتر باقیمانده جاده گناوه-دیلم در آبپخش) مرحله بهسازی و تسطیح آن صورت گرفته و با تامین قیر مورد نیاز مسیر باقیمانده در سال آینده آسفالت می شود.
 • درباره تکمیل جاده اهرم - برازجان با تامین اعتبار 12 میلیارد تومانی برای پرداخت مطالبات پیمانکار آن که قرارگاه هاتم الانبیا است، در سال آینده عملیات اجرایی این پروژه از سرگرفته می شود.
 • (پیرامون ایجاد شهر و بخش های جدید در استان) تنها درباره ارتقای شهر چغادک به بخش اقداماتی از سوی نماینده مردم بوشهر گناوه دیلم انجام شده، اما استانداری باید تشکیل پرونده بدهد که هنوز اقدام نکرده است. اخیرا هم روستای چاه مبارک عسلویه به شهر ارتقا و شهرداری آن افتتاح شد، اما برنامه دیگری در زمینه تقسیمات کشوری در استان در دستور کار نیست.
 • (درباره فرودگاه جدید بوشهر) طبق مصوبه دولت سابق، این فرودگاه باید از سال 95 در آن پرواز انجام می شد؛ اما امروز هنوز زمین آن قطعی نشده است. در این زمینه اقداماتی در حال انجام است که پس از اینکه به نتیجه رسید اطلاع رسانی می شود.
 • (رها شدن دهکده گردشگری بوشهر) این پروژه را رها نمی کنیم و به زودی با جابجایی مدیریت آن، اقدامات بهتری در آن شاهد هستیم.
 • (درباره عدم صدور خکم شهردار منتخب عسلویه با گذشت حدود 4 ماه) ما کار بی قانونی نمی کنیم. در خصوص شهردار عسلویه هم پس از طی روال قانونی و ابلاغ نتایج استعلام، ابلاغ آن صادر می شود
 • (درباره عدم قرارگیری پروژه شهرک سینمایی استان در تفاهم نامه استانداری و وزارت ارشاد) در این زمینه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست شده تا طرح خود را پیرامون شهرک سینمایی به استانداری ارائه دهند تا پس از کار کارشناسی، در شورای برنامه ریزی و منابع دیگر درباره آن تصمیم گیری لازم صورت گیرد.

 • (تاخیر در پروژه های جدید آبشیرین کن استان) آبشیرین کن 35 هزار مترمکعبی شهر بوشهر در محله سرتل در مرحله مناقصه و تعیین پیمانکار است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
 • (درباره آهرین وضعیت کارخانه سیمان مند دشتی) کوره های این واحد روشن شده و اکنون آماده بهره برداری است که اعلام زمان بهره برداری آن برای دهه سوم اسفندماه پیش بینی شده است.
 • (احداث سد خائیز تنگستان با توجه به نیاز آبی نخلداران) این پروژه در مسیر اجرا مشکل زیست محیطی داشت که این مشکل برطرف شده و کارگاه آن فعال شده، ولی عملیات اجرایی رسمی نداشته ایم.
 • (در پاسخ به سوالی درباره آماده نبودن شهر بوشهر برای پذیرایی از نوروز و معطلی در شروع بکار شهردار جدید بوشهر) آقای قاسمی به عنوان سرپرست شهرداری بوشهر فعال است و نشانه آن هم سرعت در پروژه تقاطع غیرهمسطح است. درباره نوروز هم حتما شهرداری اقدامات و برنامه ریزی هایی داشته است. صدور حکم شهردار جدید هم در اختیار وزارت کشور است و روند بررسی صلاحیت ها زمانبر می باشد و از دست استان خارج می باشد.
 • (درباره مطالبه اهالی برازجان برای قرارگیری در طرح راه آهن بوشهر) به دلیل شرایط توپوگرافی زمین، برازجان در مسیر راه آهن نبوده و فعلا هم طرحی در این خصوص وجود ندارد، با این حال در طرح کنونی، اغلب شهرهای استان غیر از دو شهرستان شمالی در راه آهن دیده شده است.
 • (درباره حذف المان میدان انقلاب بوشهر) دیروز در عسلویه بودم و این موضوع را شنیدم. این تصمیم از سوی شورای شهر بوده و معاونت عمرانی درباره دلایل آن پیگیری می کند.

در حاشیه

گراوند به همراه معاونانش با تاخیر 5 دقیقه ای در این نشست حاضر شد که این وقت شناسی با تقدیر برخی خبرنگاران همراه بود. جلسه از ساعت 15:35 آغاز و به مدت 2 ساعت ادامه یافت.
در این نشست حضور خبرنگاران نسبت به نشست های قبلی کمتر بود که به گفته اکبر صابری مشاور فرهنگی استاندار، به دلیل اولویت بودن حضور رسانه‌های دارای مجوز فعالیت بوده است.

http://pgnews.ir/uploader/865521ostND4567.jpghttp://img8.irna.ir/1396/13961222/3582405/n3582405-6327293.jpghttp://img8.irna.ir/1396/13961222/3582405/n3582405-6327297.jpghttp://img8.irna.ir/1396/13961222/3582405/n3582405-6327299.jpghttp://img8.irna.ir/1396/13961222/3582405/n3582405-6327290.jpghttp://img8.irna.ir/1396/13961222/3582405/n3582405-6327300.jpg