پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 615915 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45306209
کد خبر : 190612 تاریخ ثبت : 1396/12/22 12:15 نظرات تایید شده : 0

مصدومیت ۱۵ همدانی در آستانه چهارشنبه‌سوری

مصدومیت ۱۵ همدانی در آستانه چهارشنبه‌سوریخلیج فارس: مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان از مصدومیت حدود ۱۵ نفر در آستانه چهارشنبه‌سوری براثر ترقه‌بازی خبر داد و گفت: خوشبختانه مصدودمیت این افراد منجر به قطع عضو نشده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ عباس اولیاسمیع بیان کرد: ۵۱ پایگاه شهری و جاده‌ای برای طرح سلامت نوروزی و در شب چهارشنبه‌سوری نیز کلیه ۲۰ پایگاه شهری در حالت آماده‌باش خواهند بود.

وی یادآور شد: حداقل ۴۰ نیروی عملیاتی و ۱۰ نیروی ستادی در این پایگاه‌های آماده‌باش هستند و به تعداد پایگاه‌های شهری آمبولانس به‌کارگیری خواهد شد.

اولیاسمیع خاطرنشان کرد: فوریت‌های پزشکی استان آمادگی لازم برای به‌کارگیری اتوبوس آمبولانس، اتوبوس اتاق عمل و بالگرد را نیز دارد و در صورت لزوم از این تجهیزات استفاده خواهد کرد.

وی از رشد ۴۰ درصدی مصدومیت‌های ناشی از چهارشنبه‌سوری در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته ۱۳۹ نفر دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هیچ یک از مصدومان کشته نشدند، افزود: این به مفهوم عدم آسیب در چهارشنبه‌سوری سال گذشته نبود بلکه برخی از این افراد دچار نقص عضو‌هایی شدند که تا اواخر عمر خود با آن درگیر خواهند بود.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان‌های همدان و بهار بیشترین آسیب را به خود اختصاص داده بودند، یادآور شد: نوجوانان و جوانان بیشترین گروه آسیب‌پذیر بودند که از ناحیه سر و صورت و چشم و دست‌ها عمدتا دچار آسیب شدند.

وی با تأکید بر اینکه چهارشنبه‌سوری یکی از سنت‌های دیرین ما است و نباید با عبور از خط قرمز موجب از بین رفتن سرمایه‌های اجتماعی شویم، اضافه کرد: در این زمینه بنر‌های پویش «نه به آتش‌بازی» و آموزش لازم به شهروندان و گروه‌های هدف انجام شده است.

اولیاسمیع در پایان گفت: فوریت‌های پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و هلال احمر در مسیر‌های پرخطر همچون بلوار‌ها قرار می‌گیرد و در صورت بروز هر گونه آسیب اقدامات پیش‌بیمارستانی انجام خواهد شد.