پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21679014 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20043342
کد خبر : 190499 تاریخ ثبت : 1396/12/21 17:21 نظرات تایید شده : 0

وقوع جرایم خشن در دیر ۷۰ درصد کاهش یافت

https://media.mehrnews.com/d/2018/03/12/4/2739680.jpgخلیج فارس: فرمانده انتظامی شهرستان دیر گفت: وقوع جرایم خشن در شهرستان دیر ۷۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ سرهنگ فرهاد آراوند بعد ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران با تبریک میلاد یگانه دخت نبی اکرم و روز زن، اظهار داشت: با توجه به نگاه سطحی برخی افراد به مقوله احداث زندان در جنوب استان بوشهر به ویژه در شهرستان دیر، نقش رسانه‌ها برای آماده سازی روحی و روانی این موضوع و تزریق احداث زندان در بین شهروندان بسیار پر رنگ خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان این شهرستان در زندان‌های بوشهر در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند افزود: احداث زندان در جنوب استان بوشهر لازم و ضروری است تا در بحث پیگیری امور زندانیان و ملاقات خانواده‌های آنان و هزینه‌هایی که نیروی انتظامی و خانواده‌ها متحمل می‌شوند، کاسته شود.

آراوند ضمن تبریک به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: رویکرد نیروی انتظامی در راستای جامعه محوری پلیس و جلب رضایت حداکثری مردم در سایه تعامل با رسانه محقق خواهد شد و خروجی این تعامل امروز در شهرستان دیر، امنیتی است که محسوس و نامحسوس مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه نگه‌داری و انتقال معتادین با بحران مواجه هستیم که نیاز است کمپ ترک اعتیاد در شهرستان دیر احداث شود، افزود: اگرچه ممکن است احداث کمپ ترک اعتیاد و زندان از جنبه اجتماعی برای مردم  قابل قبول نباشد اما رسانه‌ها می توانند منافع آن را به جامعه منتقل کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان دیر با اشاره به چهارشنبه آخر سال و مراسم چهارشنبه سوری گفت: برگزاری مراسم چهارشنبه سوری که از آیین های گذشته و از از سنت های اصیل ایرانی است و در گذشته برگزاری این آیین بار تربیتی و همراه با برنامه های شاد و متنوع اجرا می شد متاسفانه در این سال‌ها این مراسم کهن و سنتی نادیده گرفته شده است و امروز به یک معضل اجتماعی شوم تبدیل شده است.

سرهنگ فرهنگ آراوند با بیان اینکه در آستانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری تعداد ۱۰ هزار و ۶۴۰ عدد مواد محترقه در سطح شهرستان دیر  توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی هم دوش با یگان های امدادی ۱۰۰ درصد برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری آمادگی لازم را دارد و با همه که بخواهند با ایجاد ناامنی در این شب این مراسم را تحت الشعاع قرار دهند به شدت برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه،نیروی انتظامی امسال با شعار «آرامش بهاری با نظم و امنیت» به استقبال عید نوروز خواهد رفت گفت: در آستانه روزهای پایانی سال و در ایام نوروز نیروی انتظامی با استقرار پنج پایگاه در سراسر شهرستان تمامی تفرج‌گاه‌ها و مراکز اسکان را پوشش خواهد داد.

سرهنگ آراوند با بیان اینکه نیروی انتظامی خط قرمزهایی دارد و با مخلین نظم و امنیت در جامعه به شدت برخورد می‌کند، اظهار داشت: شهرستان دیر به لحاظ امنیت از جایگاه بسیار خوبی در استان برخوردار است و در یکسال گذشته مصداق ناامنی وجود نداشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان دیر با تاکید بر این این موضوع که در سال جاری از لحاظ وقوع انواع جرائم در سطح شهرستان دیر نسبت به سال مشابه پنج درصد کاهش داشته‌ایم، عنوان کرد: با تلاش شبانه‌روزی همه ماموران نیروی انتظامی و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در سطح شهرستان شاهد کاهش ۷۰ درصدی جرائم خشن در سطح شهرستان بوده ایم و ۱۰۰ درصد جرائم خشن نیز در این شهرستان منجر به کشف شده است.

سرهنگ آراوند با بیان اینکه از ابتدای امسال تعداد پنج هزار و ۲۹۰ تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است،گفت: یک هزار و ۸۶۰ مورد آن تماس عملیاتی و مابقی مربوط به مشاوره و راهنمایی بوده است که این شراط نشان می‌دهد که ۷۰ درصد تماس‌ها جز فوریت‌های عملیاتی نبوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون دو هزار و ۳۲۸ فقره پرونده قضایی تشکیل شده و ۲۲ هزار و ۲۰۵ مورد  ابلاغ اوراق قضایی و ۴۰۵ مورد نیز ثبت خدمات قضایی انجام گرفته است، افزود: در سال جاری، ۶۵ مورد مناطق آلوده به مواد مخدر پاک‌سازی شده که در این راستا ۷۸ نفر از توزیع‌کنندگان و معتادین دستگیر شده اند.

سرهنگ فرهاد آراوند گفت: شهرستان دیر تنها مرکز تعویض و صدور پلاک خودرو در حوزه جنوب استان است که از ابتدای سال تا کنون ۸۳۲ مورد تعویض و صدور پلاک خودرو و ۱۱۷ مورد نیز خدمات فک پلاک صورت گرفته است.

در پایان این مراسم از طرف فرماندهی انتظامی شهرستان دیر با اهدا لوح سپاس و هدایا، از زحمات یکساله خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل آمد.

 

-->