پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1492362 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23730092
کد خبر : 190469 تاریخ ثبت : 1396/12/21 13:35 نظرات تایید شده : 3

دومین شب موسیقی نواحی در بوشهر+تصاویر

خلیج فارس: دومین شب جشنواره موسیقی نواحی در بوشهر با حضور گروه ها و هنرمندان فعال با استقبال قابل توجه شهروندان و مسافرانی که به این شهر جنوبی سفر کرده بودند همراه شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در سانس اول گروه «کماکان» به سرپرستی مهدی ساکی برای اولین بار در بوشهر به روی صحنه رفتند و تماشاگرانی که در عمارت حاج رییس با هیجان و حال خوب با موسیقی خوزستانی‌ها همراه شدند؛ اجرایی که یکساعت به طول انجامید و در ادامه نیز کارگاه آموزشی (ورکشاپ) که در کوچه ‌ای رو به روی عمارت حاج‌رییس برگزار شد. کوچه ای با حال هوای جنوب با همراهی مردم و اجرای موسیقی خوزستان که ساعات خاطره‌انگیزی برای مخاطبان رقم زد.

در سانس دوم شب اول کوچه فستیوال شاهد اجرای گروه ۴ نفرۀ «میشو» به سرپرستی احد ملکی علیشاه بودیم. که یکی از برنامه های جالب توجه و پرمخاطب اولین شب برگزاری کوچه فستیوال بود که توانست رضایت مخاطبان جنوبی حاضر را با موسیقی آذری جلب کند.

گروه موسیقی «عاشیقلار میشو» به سرپرستی احد ملکی علیشاه، آیین ‌های موسیقی مذهبی و شادی‌های مجالس قومی را اجرا کردند و از ویژگی‌ های برنامه ‌های این گروه، پرداختن به موسیقی نقل و روایت بر اساس تقویم مذهبی منطقه آذربایجان است که در کوچه فستیوال بوشهر مورد استقبال قرار گرفت.

در شب دوم کوچه فستیوال‌، گروه موسیقی داماهی با حضور رضا کولغانی و دارا دارایی در دو سانس به روی صحنه رفتند. در این کنسرت نمایندگان موسیقی هرمزگان با حال و هوایی خاص و دل‌نشین در اجرایشان مخاطبان را به ذوق و هیجان آوردند.

هیجان و شوری که در این دو شب عمارت حاج رییس را فراگرفته بود در سانس دوم اجرای گروه «داماهی» دوچندان شد. هرچند که اغلب مخاطبان حاضر در عمارت، جنوبی بودند اما موسیقی جنوب همیشه برای آن ها تازگی داشته و زنده است و شاید راز این زنده بودن همان دل های گرمی است که به موسیقی و ریتم و حرکت گره خورده است و امشب نبض مخاطبان در دستان کولغانی بود و داماهی‌ها که سکون و سکوت را از حضار ربوده بود تا مخاطبانش را پا به پای خود تا انتهای اجرای امشبش با خود همراه کند.


حضور محسن شریفیان نیز شور و هیجان حاضران را در عمارت حاج رییس مضاعف کرد تا آنجا که در پایان اجرای داماهی ها، خود نیز به روی سن رفت و از مهدی ساکی سرپرست و خواننده گروه کماکان، امین فیروزپور هنرمند موسیقی بومی بوشهری و کولغانی خواست که با همراهی و هم‌نوازی یکدیگر، یک اجرای بداهه جنوبی را تقدیم مخاطبان کنند؛ اجرایی که با استقبال پرشور حاضران، پایان بخش شب دوم کوچه فستیوال بوشهر بود.

کوچه فستیوال در شب سوم خود دوشنبه ۲۱ اسفند ماه میزبان گروه «فانوس» به سرپرستی امین فیروزپور (موسیقی بوشهری) / و در سانس دوم شاهد اجرای گروه «سورنای» به سرپرستی احسان عبدی پور (موسیقی لرستان) است.

در این زمینه
راویان موسیقی نواحی دل به «کوچه» بوشهر می‌سپارند+ تصاویرکلمات کلیدی خبر : موسیقی