پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 616204 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45306497
کد خبر : 190467 تاریخ ثبت : 1396/12/21 09:52 نظرات تایید شده : 1
عبدالرحمن دریانورد

شهرِ بی‌شهردار عسلویه

یک سال بسر آمد و شهردار نیامد عسلویه
گویی همه خوابند، که بیدار نیامد عسلویه
          
حدود 11 ماه پیش بود که پس از هفته ها تبلیغ، هیاهو و صرف هزینه های فراوان و رایزنی های مستمر نامزدهای انتخاباتی با کوچک و بزرگترهای شهر یا دیدار های آشکار و پنهانی، به میمنت و مبارکی، طفل نوزادی بنام «شورای پنجم شهر» در بندر عسلویه متولد شد تا طرحی نو دراندازد و مثل هر دایه مهربانتر از مادری، سرِ کجِ این باصطلاح پایتخت انرژی ایران را کمی تا قسمتی، راست نگهدارد و نابسامانی ها را سامان ببخشد.

می دانیم که اولین وظیفه شوراهای شهر و روستا، پس از ساماندهی به امور داخلی خود و تعیین کمیته های مختلف و اعضای هیات رئیسه، انتخاب شهردار است تا به عنوان بالاترین مدیر اجرایی شهر و مصوبات شورا، به ایفای وظیفه بپردازد.

امّا متاسّفانه در شهر عسلویه با گذشت ماهها و رایزنی های مختلف، بر یک گزینه اصرار شده که به هر دلیل تاکنون و پس گذشت بیش از سه ماه (مدت قانونی) تاییدیه وی از سوی مقامات ذیربط و حکم توسط استاندار صادر نگردیده است.

موضوعی که منجر به ادامه وضعیت سرپرستی شهرداری عسلویه گردیده، آن هم در موقعیتی که زمان چندانی به پایان سال جاری و ورود به ایام نوروز باقی نمانده و مطابق معمول هرسال، مسافران و گردشگران زیادی با استفاده از تعطیلات آغاز سال جدید، راهی این شهر خواهند شد، شهری که به علت عدم حضور شهردار و سردرگمی مدیریت شهری، آمادگی لازمی که سال های گذشته داشته را ندارد.

شایسته است مقامات حاکمیتی خصوصا فرماندار و در صورت لزوم استاندار در این موضوع ورود نمایند و به بلاتکلیفی چندماهه شهرداری عسلویه پایان دهند.

 

 کلمات کلیدی خبر : عبدالرحمن دریانورد عسلویه