پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21806233 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20170336
کد خبر : 190427 تاریخ ثبت : 1396/12/21 10:44 نظرات تایید شده : 0

آزمایش موفق "خنجر" جدید روسیه با سرعت 10 برابر صوت +عکس

خلیج فارس: وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد این کشور با موفقیت موشک جدید مافوق صوت- hypersonic- " خنجر" را آزمایش کرده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از رسانه‌های بین‌المللی؛ وزارت دفاع روسیه اعلام کرده این موشک که 2 هزار کیلومتر بُرد و 10 برابر سرعت صوت و غیر قابل رهگیری است، روز یکشنبه –  دیروز-  با موفقیت از یک فروند هواپیمای میگ 31 روسیه در پایگاهی هوایی در جنوب غربی روسیه پرتاب شده است.

وزارت دفاع روسیه ویدئویی از لحظه پرتاب این موشک جدید روسیه نیز منتشر کرده است.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در اوایل ماه جاری میلادی در سخنان سالانه خود از موشک "خنجر" و چندین ادوات نظامی جدید روسیه به عنوان دستاوردهای تازه نیروهای نظامی کشورش نام برده و مدعی شده بود با این تسلیحات جدید، توازن نظامی با آمریکا به نفع کشورش تغییر کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه موشک مافوق صوت "خنجر" که یک موشک هوایی با درجه دقت بسیار بالاست، برای تخریب اهداف زمینی و دریایی طراحی شده است. این موشک قابلیت حمل کلاهک هسته ای را نیز دارد.

با وجودی که رییس جمهوری روسیه در سخنان 12 روز پیش خود از بالا رفتن چشمگیر توان نظامی کشورش در اثر طراحی و ساخت سلاح های جدید خبر داده است، اما مقامات نظامی آمریکا با رد این ادعای مقامات روسیه می‌گویند توازن قوا بین نیروهای نظامی دو کشور تغییر ملموسی نکرده است.

با این حال دستور ماه گذشته رییس جمهوری آمریکا برای بازنگری در استراتژی هسته ای آمریکا و دستور به ساخت سلاح‌های هسته‌ای کوچک و مورد استفاده تاکتیکی با ادعاهای مقامات وزارت دفاع این کشور از جمله " جیمز ماتیس" وزیر دفاع آمریکا درباره عدم تغییر در توازن قوای موجود بین آمریکا و روسیه، مغایرت دارد.

 ناظران با این وجود معتقدند بخش زیادی از ادعاهای دو کشور به ویژه دولت روسیه در زمینه توان نظامی با چاشنی "بلوف" همراه بوده و اطلاعات شفاف و قابل استنادی به جز ادعاهای مقامات کرملین درباره میزان ارتقای توان نظامی مسکو با تسلیحات جدید ادعایی این کشور، در دست نیست و آزمون واقعی ادعاهای دو کشور تنها در یک جنگ واقعی محک خواهد خورد.

لحظه پرتاب موشک خنجر از هواپیمای میگ 31- عکس: EPA

آزمایش موفق

آزمایش موفق

 

کلمات کلیدی خبر : موشک خنجر روسیه
-->