پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 295140 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44985927
کد خبر : 190297 تاریخ ثبت : 1396/12/20 18:06 نظرات تایید شده : 12
حجت الاسلام تشکری مطرح کرد:

اشتغال، مهمترین مطالبه خانواده شهدا و ایثارگران استان/ توضیح درباره وضعیت جانبازی میگلی‌نژاد

خلیج فارس: هزار و 80 نفر فرزند ایثارگر و شهید در استان بیکارند که 99 نفر از این جمعیت نیز فرزند شهید هستند و انتظار می رود دستگاه های اجرایی درخصوص رفع این مشکل اقدام کنند.

خلیج فارس: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با بیان اینکه اشتغال مهمترین مطالبه خانواده شهدا و ایثارگران است، گفت: به استناد بندهای قانونی، 25 درصد همه فرصت های استخدام ادارات از رسمی تا قراردادی و شرکتی به فرزندان جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص می یابد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت الاسلام ابراهیم تشکری در نشستی خبری به مناسبت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید افزود: در حال حاضر هزار و 80 نفر فرزند ایثارگر و شهید در استان بیکارند که 99 نفر از این جمعیت نیز فرزند شهید هستند و انتظار می رود دستگاه های اجرایی درخصوص رفع این مشکل اقدام کنند.

وی با بیان اینکه آمار پشت نوبتی های اشتغال در جامعه هدف این اداره نسبت به اغلب استان های کشور کمتر است، افزود: اما یک بیکار هم آمار زیادی است و از همه ظرفیت های موجود برای کم کردن این آمار استفاده می کنیم و امیدواریم مدیران استانی خصوصا مراکز صنعتی مثل پارس جنوبی هم اهتمام لازم را داشته باشند.

تشکری در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید به هزار و 620 نفر از ایثارگران استان بوشهر زمین داده می شد، ادامه داد: تاکنون فقط زمینه ایفای این تعهد برای 259 نفر فراهم شده، اما در حال پیگیری با شرکت عمران عالیشهر هستیم تا از ظرفیت این شهر برای اختصاص زمین به جامعه ایثارگر بهره ببریم.

به گفته وی، همچنین در سال جاری 271 فقره وام مسکن به جامعه هدف ایثارگری استان پرداخت شده است.

استان، نیازمند باغ موزه دفاع مقدس

تشکری با اشاره به اینکه 80 هزار اثر فرهنگی شهدا در استان بوشهر دیجیتالی شده اظهار داشت: با توجه به اینکه نگهداری از این آثار نیازمند فضای مناسب است تلاش می شود باغ موزه شهدا برای نگهداری این آثار در استان ایجاد شود.

ساماندهی همه گلزارهای شهدا

مدیرکل بنیاد شهید یکی از اقدامات صورت گرفته را ساماندهی گلزار شهدای استان دانست و اضافه کرد: هزار و 966 مزار در قالب 210 گلراز شهید در استان بوشهر وجود دارد که همگی با اعتبار 14 میلیارد تومان ساماندهی شده است.

وی درخصوص گلزار شهدای بوشهر گفت: هرچند محصور کردن گلزارها سیاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست ولی با توجه به شرایط آب و هوایی استان این اداره کل از طرح خود در این زمینه تاکنون دفاع کرده است، از این رو با همکاری شهرداری بوشهر، با یک میلیارد و 60 میلیون تومان مراحل نهایی این طرح در حال انجام است و بزودی سیستم سرمایشی و فرش گلزار شهدای بوشهر هم اجرایی می گردد.

حق پرستاری برای جانبازان

تشکری با اشاره به اینکه حق پرستاری والدین شهدا پرداخت می شود افزود: تلاش می شود در سال 97 حق پرستاری جانبازان و فرزندان آنها نیز که نیاز به پرستاری دارند پرداخت شود.

تشکری برگزاری 400 یادواره شهدا، نامگذاری سه هزار مکان به نام شهدا، نصب 2هزار عکس شهید، ارائه خدمات آموزش عمومی به یک هزارنفر از فرزندان جامعه هدف در30  مدرسه و واگذاری پنج هکتار زمین برای ساخت اردوگاه با 200 میلیون تومان اعتبار در گناوه را از جمله دیگر اقدام های انجام شده در راستای خدمات رسانی به خانواده ها و ترویج فرهنگ شهید و شهادت در استان بوشهر عنوان کرد.

میگلی نژاد هنوز در سامانه ما ایثارگر و جانباز محسوب نمی شود

مدیرکل بنیاد شهید استان بوشهر در پاسخ به سوالی درباره حواشی مطرح شده پیرامون مدرک جانبازی و ایثارگری میگلی نژاد شهردار سابق بوشهر به منظور بازگشت به کار وی اظهار داشت: زمانی که آقای میگلی نژاد درخواستش برای ارائه کد جانبازی را مطرح کرد، از وی خواسته شده که مستندات را ارائه نماید که یگان اعزامی و محل بستری شدن وی در زمان دفاع مقدس مشخص شده، اما تایید اینها نیازمند تایید کمیسیون احراز مدارک است، سپس به کمیسیون تعیین درصد ارسال می شود.

تشکری تصریح کرد: با وجود درخواست برخی دوستان مشترک و سوابقی که ما از حضور میگلی نژاد در دفاع مقدس سراغ داشتیم، اما تا زمانی که مستندات درباره نامه سپاه امام صادق(ع) مبنی بر تایید اعزام وی به جبهه و سپس نامه های بیمارستان محل پذیرش وی در زمان مجروحیت دریافت نکردیم، حاضر به هیچ اقدامی له یا علیه این موضوع نشده ایم.

وی با بیان اینکه خدا ما را نبخشد اگر نسبت به سرعت بخشیدن یا کند کردن این پرونده قدمی برداشته باشیم، تصریح کرد: تاکنون آقای میگلی نژاد در سامانه ما دارای کد ایثارگری و جانبازی نیست و همه چیز به تصمیم کمیسیون احراز مدارک و سپس کمیسیون تعیین درصد مربوط می باشد.

 کلمات کلیدی خبر : بنیاد شهید ابراهیم تشکری