پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 502275 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45192707
کد خبر : 190186 تاریخ ثبت : 1396/12/19 17:32 نظرات تایید شده : 1
با درخواست اهالی فرهنگ و هنر استان

همایون شهنواز در دلوار آرام می‌گیرد+جزییات

خلیج فارس: دلیران تنگستان به کارگردانی و تهیه کنندگی مرحوم شهنواز بین سال‌های 1350 تا 1352 بر اساس کتاب دلیران تنگستان نوشته محمد حسین رکن‌زاده آدمیت ساخته شد.

خلیج فارس: معاون استاندار بوشهر با تسلیت درگذشت همایون شهنواز کارگران فیلم دلیران تنگستان گفت: با پیگیری مسئولان و مردم استان بوشهر و موافقت خانواده‌ این هنرمند فقید، پیکرش در دلوار در کنار منزل شهید رئیسعلی دلواری در تنگستان آرام می‌گیرد.

به گزارش«خلیج فارس»؛ سعید زرین‌فر در نشست هماهنگی تشییع و دفن پیکر مرحوم همایون شهنواز کارگردان مجموعه تلویزیونی ماندگار «دلیران تنگستان» اظهار داشت: معرفی مجاهدت شهید رئیسعلی دلواری در نهضت جنوب مرهون تلاش مرحوم همایون شهنواز است.

پیکر راوی دلیران تنگستان در کنار خانه رئیسعلی دلواری آرام می‌گیرد

معاون استاندار بوشهر افزود: دلیران تنگستان به کارگردانی و تهیه کنندگی مرحوم شهنواز بین سال‌های 1350 تا 1352  بر اساس کتاب دلیران تنگستان نوشته محمد حسین رکن‌زاده آدمیت ساخته شد.

زرین‌فر با بیان اینکه فیلم دلیران تنگستان داری ابعاد ملی و مذهبی  بود خاطرنشان کرد: این فیلم به گونه‌ای تهیه شده که پس از انقلاب اسلامی هم قابل پخش بود و این در حالی است که 90 درصد فیلم‌های قبل از انقلاب  اکنون قابل پخش نیست ولی فیلم دلیران تنگستان مجموعه‌ای قابل توجه است.

وی از دفن پیکر این مرحوم در تنگستان خبرداد و تصریح کرد: پیکر همایون شهنواز  با پیگیری مسئولان و مردم استان بوشهر و موافقت خانواده‌ این هنرمند فقید،در کنار خانه رئیسعلی دلواری در تنگستان آرام می‌گیرد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پیکر همایون شهنواز  امشب وارد فرودگاه بوشهر می‌شود گفت:ساعت 8:30 دقیقه صبح یکشنبه پس از تشییع در میدان رئیسعلی دلواری بوشهر به دلوار انتقال می‌یابد.

زرین‌فر بیان کرد: مراسم تشییع در دلوار ساعت 10 از تپه رشادت تا موزه و منزل رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود و پیکر مرحوم همایون شهنواز در جوار این موزه به خاک سپرده می‌شود.

آماده سازی محل دفن مرحوم شهنواز

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c88p3npfpnt1nct1d4mohts3e4.jpg

وی افزود: آیین یادبود مرحوم شهنواز هم ساعت 16 فردا در تالار بانک صادرات بوشهر برگزار می‌شود.

همایون شهنواز در ۲۲ مرداد ۱۳۱۷ در شمیران به دنیا آمد و علاوه بر مجموعه تلویزیونی «دلیران تنگستان»، مجموعه «روزهای به یادماندنی» و فیلم سینمایی «شاه خاموش» را در کارنامه او می‌توان دید.

او با ساخت مجموعه دلیران تنگستان به شهرت رسید. مرحوم شهنواز بین سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۲ با گروهی ۵۰۰ نفره این مجموعه 14 قسمتی را بر اساس کتاب دلیران تنگستان نوشته محمد حسین رکن زاده آدمیت، درباره شخصیت و ابعاد مبارزاتی رئیسعلی دلواری رهبر قیام تنگستان علیه متجاوزان انگلیسی کارگردانی کرد.

این مجموعه از اسفند ۵۳ تا بهار ۵۴ در تلویزیون به نمایش درآمد.

وی ۱۲ شهریور ۱۳۹۱ در یادواره شهید رئیسعلی دلواری عنوان شهروند افتخاری دلوار را دریافت کرد.

این هنرمند در هفته گذشته در منزلش دچار سوختگی شد و پس از چند روز تحمل بستری، 16 اسفند در سن 79 سالگی درگذشت.

در این زمینه
درخواست دفن همایون شهنواز در دلوار
آتش، کارگردان «دلیران تنگستان» را خاموش کرد