پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2668451 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31480368
کد خبر : 189933 تاریخ ثبت : 1396/12/17 15:46 نظرات تایید شده : 0
توسط اهالی فرهنگ و هنر بوشهر صورت گرفت

درخواست دفن همایون شهنواز در دلوار

خلیج فارس: مراسم تشییع این کارگردان فقید شنبه ساعت 9 صبح از مقابل خانه سینما برگزار می‌شود.

خلیج فارس: جمعی از هنرمندان و اهالی فرهنگ استان بوشهر با انتشار بیانیه‌ای خطاب به خانواده همایون شهنواز، خواستار تدفین این هنرمند و کارگردان سریال «دلیران تنگستان» در شهر دلوار و در کنار منزل رییسعلی دلواری شدند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این بیانیه آمده است: با نهایت تاسف و تاثر، خبر درگذشت هنرمند ارجمند همایون شهنواز، موجی از غم و اندوه را در بین اهالی فرهنگ و هنر استان بوشهر به وجود آورد. نقش بی‌بدیل شادروان همایون شهنواز در معرفی مبارزات ضد استعماری مردم جنوب ایران، فراموش‌شدنی نیست. شهنواز آغازگر احیا نام و یاد مردان و زنانی شد که در راه ایران فدا شده بودند و تاریخ به سهولت از نامشان می‌گذشت. نام و آوازه امروزی سران نهضت‌های ضد استعماری جنوب ایران علیه استعمار انگلیس، مدیون شهنواز و سریال ماندگار «دلیران تنگستان» است.
در ادامه بیانیه یادآوری شده است: علاقه شادروان همایون شهنواز به تاریخ و فرهنگ جنوب و استان بوشهر باعث ارتباط نزدیک و درازمدت وی با مردم این استان گردید و از طرفی علاقه‌مندی و قدردانی مردم بوشهر به ایشان نیز به حدی بود که در چند مراسم ویژه به‌عنوان شهروند افتخاری بوشهر و تنگستان از ایشان تقدیر و تجلیل کردند و همواره همایون شهنواز را به عنوان هم‌استانی خود به حساب می‌آوردند.
این بیانیه در پایان تاکید دارد: اکنون و با عرض تسلیت مجدد به مناسبت فقدان این هنرمند گران‌ارج، از خانواده ایشان درخواست داریم تا با دفن پیکر آن شادروان در جوار منزل و موزه تاریخی رییسعلی دلواری در شهر دلوار ـ که یادگار رشادت‌های تاریخی مجاهدان این مرز و بوم در مقابل اشغالگران خارجی است ـ موافقت کرده و بدین‌وسیله موجب امتنان و قدردانی مردم بوشهر را فراهم آورند.

کارگردان سریال «دلیران تنگستان» و «روزهای به‌یادماندنی» که روز شنبه (پنجم اسفند ماه) در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. علت این حادثه نشت گاز و انفجار بود.

مراسم تشییع این کارگردان فقید شنبه 19 اسفندماه ساعت 9 صبح از مقابل خانه سینما برگزار می‌شود.

در این زمینه
آتش، کارگردان «دلیران تنگستان» را خاموش کرد