پویاسامانه

کد خبر : 189686 تاریخ ثبت : 1396/12/15 08:06 نظرات تایید شده : 1

آئین نکوداشت سیدمحمدحسن نبوی برگزار شد+تصاویر

خلیج فارس: آیین بزرگداشت نماینده سه دوره استان بوشهر و اولین مدیرکل آموزش و پرورش استان پس از انقلاب با حضور دوستداران و اصحاب اهل فرهنگ علم برگزار شد.

خلیج فارس: در ادامه برنامه های هفته نکوداشت بوشهر، آیین بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام سیدمحمد حسن نبوی نماینده سه دوره استان بوشهر و اولین مدیرکل آموزش و پرورش استان پس از انقلاب در مدرسه تاریخی‌ سعادت و با حضور دوستداران و اصحاب اهل فرهنگ علم برگزار گردید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مرحوم نبوی پس از نمایندگی مجلس به تاسیس بنیاد ایران  شناسی شعبه بوشهر همت گماشت و تا سال وفات شان رئیس این بنیاد بودند. وی صاحب ده ها تالیف و ترجمه در حوزه تاریخ معاصر و خلیج فارس می باشد.

در ابتدای مراسم با ذکر یاد و خاطره ای از ایشان توسط رضوان نبوی دختر ایشان مقدم مدعوین را گرامی داشتند و از برگزار کنندگان این مراسم تقدیر کرد.

دکتر عبدالکریم مشایخی رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه بوشهر نیز با تبیین ابعاد شخصیت فرهنگی، سیاسی و علمی ایشان، مرحوم نبوی را شخصیتی بزرگ و عالمی فروتن با هوش و درایت سیاسی و شجاع دانستند، خاطراتی را در ذکر جایگاه و خدمات ارزنده شان برای استان بوشهر در ایجاد مراکز آموزش عالی، رفع مشکل آب بوشهر و جاده ارتباطی ساحلی و دیگر خدمات ایشان بیان داشتند.

عبدالرسول عمادی معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز با بیان خطبه ای از مولای متقیان در وصف یکی از یارانش بیانی تمثیلی در وصف ویژگی های شخصیت دیندار، مردم دار، شجاعت و تلاش مرحوم نبوی برای استان بوشهر مطرح کردند.

وی ساده زیستی، خدمت صادقانه و کار در راه خدا را شاخص ویژگی های مرحوم نبوی دانستند. اخلاق و منش مرحوم نبوی را سرمش و الگویی مناسب برای مدیران و نمایندگان دانستند.

در پایان این مراسم با حضور عمادی معاون وزیر آموزش و پرورش، زرین‌فر معاون استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر و قاسمی سرپرست شهرداری بوشهر از خانواده ایشان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

کلمات کلیدی خبر : محمدحسن نبوی هفته بوشهر
-->