پویاسامانه

کد خبر : 189385 تاریخ ثبت : 1396/12/14 08:41 نظرات تایید شده : 0

واکنش یک مرجع تقلید به عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای ظریف

خلیج فارس: مرجع تقلید شیعیان گفت: برخی می‌گویند مذاکره کنیم اما مذاکره معنی نمی‌دهد و اینکه برای مذاکره آمده‌اند معنی ندارد، چرا که ما موشک را برای دفاع از انقلاب اسلامی می‌سازیم.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از خبرآنلاین؛ آیت‌الله نوری همدانی عصر امروز در دیدار جمعی از پاسداران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اینکه دین اسلام مانند ساختمان بوده که در آن مواد مختلفی به‌کار رفته است، اظهار داشت: زیربنا و پایه جزو اصلی‌ترین شاخصه‌های آن است، اسلام مانند ساختمان است که ایمان اصلی‌ترین پایه آن است.

وی با بیان اینکه نخستین درس پیامبر(ص) ایمان بوده و در قرآن کریم درباره خداشناسی حدود 800 آیه وجود دارد، افزود: قرآن، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و احادیث ازجمله کتبی است که آشنایی با آن باید موردتوجه قرار گیرد.

اهم اظهارات این مرجع تقلید را بخوانید؛

  • یکی از نمونه‌های آیاتی که پیرامون خداشناسی بوده آیه 164 سوره بقره است و خداوند هشت موضوع را ذکر کرده است، چراکه خداوند منظم بودن این عالم را بیان می‌کند که از آن به وجود خداوند پی می‌بریم.
  • نخستین دلیل وجود خداوند خلقت آسمان و دومین دلیل زمین است که بسیار منظم حرکت می‌کنند و طی میلیون‌ها سال هنوز مشکلی در این زمینه ایجاد نشده است. سومین دلیل وجود خداوند اختلاف شب و روز در دقایق و ساعات است. درعین‌حالی که شب و روز در اختلاف بوده اما بسیار منظم هستند.
  • دین اسلام دین استدلال است و هرچقدر انسان با آن‌ها آشناتر شوند ایمانش بیشتر می‌شود و برای کسی که ایمان داشته مردن در جنگ برای او شهادت و جهاد در راه خداوند به‌شمار می‌رود، اما برای افرادی که دین ندارند نمی‌دانند برای چه می‌جنگند ازاین‌رو همین دلیل پیروزی فلسطین بر دشمنانش شده است.
  • مسلمانان نباید در برابر کفر و ظالمان عقب بنشینند بلکه وظیفه دارند طبق آیه قرآن کریم در برابر منافقین و دشمنان عظمت خود را حفظ کنند و جنگ‌های بسیاری پیامبر در طول تاریخ انجام داده‌اند که همین امر باید دلیل ایستادگی مسلمانان در برابر دشمنان باشد.
  • باید عزت و عظمت اسلام را حفظ کنیم، اینکه رهبر انقلاب بیان می‌کنند انقلابی باشید و انقلابی بمانید یعنی شناختن دشمن و در برابر دشمنان مهیا شدن است، هنگام به‌وجود آمدن انقلاب اسلامی، آمریکا و دیگر کشورهای مستکبر احساس ترس و وحشت کردند به همین دلیل می‌خواهند در برابر اسلام و کشور ایران قرار بگیرند.
  • حفظ دین اسلام، مردم و ولایت‌فقیه سه رکن اساسی انقلاب اسلامی است، مردم در تمام صحنه‌ها حضورداشته‌اند و انقلاب با حضور و پشتوانه مردم به‌ثمر نشست، ازاین‌رو مسئولان باید خدمتگزار مردم باشند.
  • حجاب بانوان بسیار مهم است اما متأسفانه می‌بینیم که اکنون رعایت نمی‌شود و اگر می‌خواهیم دین اسلام حفظ شود باید آن را رعایت کنیم.
  • یکی از علما نقل کرده است که حدود 100 شبکه علیه نظام مقدس انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند، ازاین‌رو باید با تمام تلاش انقلاب اسلامی را حفظ کنیم، همچنین همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما به همین نزدیکی در قدس نماز خواهیم خواند ما هم باید تلاش خود را در راستای بیداری اسلامی انجام دهیم.
  • یکی از کشورهای استکبار به هواپیمای وزیر امور خارجه ایران بنزین نداده‌اند و همچنین برخی می‌گویند مذاکره کنیم اما مذاکره معنی نمی‌دهد و اینکه برای مذاکره آمده‌اند معنی ندارد، چرا که ما موشک را برای دفاع از انقلاب اسلامی می‌سازیم.

 

-->