پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43997733 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21244405
کد خبر : 188739 تاریخ ثبت : 1396/12/9 17:10 نظرات تایید شده : 0

یک‌سوم مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی

https://media.mehrnews.com/d/2016/06/15/4/2108676.jpg?ts=1486462047399خلیج فارس:  معاون توسعه مدیریت پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: یک‌سوم مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ علی شهری‌روز ظهر چهارشنبه در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه و تجهیز و مقاوم‌سازی مدارس تاکنون اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است که با مشارکت گسترده خیرین همراه بوده است.

وی به حادثه‌خیز بودن کشورمان اشاره کرد و ادامه داد: در همین راستا مقاوم‌سازی مدارس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای افزایش استحکام مدارس باید دولت، مجلس و خیرین همکاری داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به تخصیص ۶۳ درصد سهم مشارکت دولت در اجرای طرح‌های نیمه‌تمام خیرین افزود: تا پایان سال این مشارکت به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

وی افزود: برای نخستین بار با کمک دولت، مجلس و همراهی سازمان برنامه و بودجه در قانون بودجه سال آینده دولت متعهد شده معادل کمک تحقق یافته خیران به مدارس کمک کند که پیش‌بینی می‌شود این اعتبار به چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برسد.

شهری‌روز خاطرنشان کرد: ۶۵ هزار کلاس درس که شامل ۷۰ درصد مدرسه‌های کشور می‌شود تاکنون زیر پوشش طرح ملی تخریب و بازسازی قرار گرفته و نوسازی شده است که اعتبار آن ۶۰ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه یک سوم از مدارس کشور نیازمند نوسازی و بازسازی است، خاطرنشان کرد: ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و نوسازی این مدارس نیاز است.

معاون توسعه مدیریت پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد: ۲۵ خیر مدرسه ساز در سطح کشور همکاری دارند که تاکنون ۴۰ هزار میلیارد ریال کمک کرده‌اند.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای بازسازی ۱۰۷ هزار کلاس درس معادل ۲۰ درصد کلاس‌های موجود با مشارکت خیرین احداث شده است.