پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48175098 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25411654
کد خبر : 188426 تاریخ ثبت : 1396/12/7 14:34 نظرات تایید شده : 29
استاندار بوشهر در بازدید از «خلیج فارس»:

اختصاص 115 میلیارد برای آغاز مجدد راه‌آهن بوشهر/ برخی گزارش‌ها برای ته‌لنجی مشکل ساز شد/ پاسخ درباره تعطیلی پنجشنبه‎ها+ تصاویر

خلیج فارس: عبدالکریم گراوند با بیان اینکه هدف از این بازدید عرض خداقوت به اعضای تحریریه نشریه و سایت خلیج فارس می باشد، اظهار داشت: مطبوعات و رسانه چشم بینای جامعه می باشند و بنده نیز نقدهای رسانه را با دیده جان می شنوم.

خلیج فارس: استاندار بوشهر به همراه برخی مدیران کل ستادی و فرماندار مرکز استان از دفتر هفته نامه و پایگاه خبری «خلیج فارس» بازدید کرده و با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه به گفتگو نشست.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالکریم گراوند با بیان اینکه هدف از این بازدید عرض خداقوت به اعضای تحریریه نشریه و سایت خلیج فارس می باشد، اظهار داشت: مطبوعات و رسانه چشم بینای جامعه می باشند و بنده نیز نقدهای رسانه را با دیده جان می شنوم و مواردی که امکان دارد در مسیر اصلاح آن اقدام می کنم.

گراوند تصریح کرد: رسانه ها اگر انتقاد نکنند از رسالت اصلی خود خارج می شوند،از این رو بنده از انتقادات سازنده استقبال می کنم و شاه بیت این انتقاد هم باید اصلاح امور باشد.

115 میلیاردتومان برای راه آهن بوشهر در بودجه سال آینده

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «خلیج فارس» مبنی بر اینکه اخیرا استاندار فارس از فعال شدن پروژه راه آهن شیراز- بوشهر در آینده نزدیک خبر داده، آیا از بوشهر هم خبر خاصی وجود دارد؟ اظهار داشت: در راستای پیگیری این مطالبه مهم و بحق مردم استان، چندی پیش رییس کمیسیون های عمران و بودجه مجلس را به بوشهر دعوت کرده و نتیجه آن نشست افزایش اعتبار راه آهن بوشهر در بودجه سال آینده بود، طوری که از 15 میلیاردتومان اولیه به 115 میلیاردتومان رسید.

عبدالکریم گراوند افزود: با توجه به حجم بالای اعتبار مورد نیاز برای این پروژه، مقرر بود 85 درصد اعتبار توسط فاینانس خارجی (چین) و 15 درصد هم از اعتبار مصوب داخلی تامین شود که در شرایط فعلی کشور رقم بالایی بود، ولی در نشستی با اعضای کمیسون بودجه و عمران مجلس در استانداری، مقرر شد 15 درصد سهم دولت از صندوق توسعه ملی تامین شود تا ضمانت اجرایی بیشتری برای نقدینگی داشته باشد و خوشبختانه این مهم طبق گزارشی که امروز رییس سازمان برنامه و بودجه استان داده، در بودجه 97 محقق شده است.

وی گفت: بر این اساس اعتبار پروژه راه آهن بوشهر به 115 میلیاردتومان افزایش یافته و حتی اگر امور مربوط به فاینانس پروژه هم آماده نشود، این اعتبار برای سال آینده در اختیار استان است تا پروژه را فعال کند.

به گفته وی، تلاش می شود با همکاری استانداری فارس، مقدمات فعال شدن پروژه راه آهن از طرف هر دو استان با جدیت پیگیری شود.

محدودیت ته لنجی با برخی گزارش ها

استاندار بوشهر همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درمورد محدودیت های پیش آمده درباره ته لنجی و مشکلات ساحل نشینان در آستانه نوروز، بیان کرد: در این زمینه که مصوبه دولتی هم دارد، دستگاه های نظارتی گزارش هایی دادند که موجب ایجاد حساسیت و دست به عصا شدن گمرک شده، اما نهایت تلاش و پیگیری خود را برای حل این مشکل انجام می دهیم و طی دو روز گذشته هم پیگیری هایی با رییس کل گمرک ایران داشته ایم.

کار کارشناسی درباره تعطیلی پنجشنبه ها

گراوند در پاسخ به سوال دیگری در مورد سرنوشت تعطیلی پنجشنبه های ادارات استان که مدتیست بحث آن مطرح می باشد، بیان کرد: طبق نامه رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، این تعطیلی خلاف قانون است، اما در حال حاضر استان های بوشهر، خوزستان و ایلام روزهای پنجشنبه تعطیل هستند، با این حال نظر ما این است که درکار کارشناسی برای این موضوع شود و حتی با کمک نمایندگان استان در مجلس، این تعطیلی در قانون خدمات کشوری که برای دائمی شدن در دستور کار مجلس می باشد مطرح گردد.

نقد و انتقاد را نباید بی پاسخ گذاشت

در این نشست مدیرمسئول هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» گزارشی از آغاز مرحله نخست فعالیت این هفته نامه از سال 1378، توقیف موقت و سپس از سرگیری مجدد فعالیت رسانه ای در سال 1384 ارائه کرد و گفت: خلیج فارس در کنار دیگر رسانه های استان در حد بضاعت و توان خود تلاش دارد صدای مردم باشد و نگاه اصلاح گری را تقویت نماید.

علی احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رویکرد این رسانه از ابتدای انتشار اصلاح طلبی بوده، اظهار داشت: از استاندار توقع داریم به این نکته عنایت شود که اگر نقدی بر روندها یا تصمیمات منتشر می شود به معنای تخریب نیست و حتی تلاش کردیم در دولت آقای احمدی نژاد نیز رویه انصاف را رعایت کنیم. اکنون هم اگر دولت روحانی به عنوان دولتی نزدیک به اصلاحات در برنامه هایش موفق شده و نماینده ارشد آن در استان برای پیگیری مطالبات مردم به نتیجه برسد باعث افتخار ما به عنوان رسانه اصلاح طلب است و اگر غیر از این باشد بر ما هم نقد وارد است.

احمدی با این توضیحات خواستار آن شد که استاندار نسبت به انتقادات در فضای رسانه ای و عمومی نظیر انتصابات و... پاسخگو باشد و ادامه داد: به لحاظ مدیریت رسانه و آشنایی با جنس افکار عمومی، بی پاسخ گذاشتن نقدها خصوصا مواردی که به مطالبه عمومی مبدل شده مخرب است.

استاندار بوشهر هم در توضیحاتی با بیان اینکه به هیچ وجه بنای بی پاسخ گذاشتن و کم اعتنایی به نقدها را ندارم، اما شاید برخی موضوعات نیازمند زمان بیشتر باشد، اظهار داشت: از انتصاباتی که صورت گرفته دفاع می کنم و می گویم که تا به حجت شرعی درخصوص تغییر فردی و انتصاب فرد دیگری نرسم، به این کار اقدام نمی کنم. البته در خصوص انتصابات در کشور مواردی ناگفته است که صلاح هم نیست در فضای عمومی بازگو شود، اما به نقدها و سلایق در این زمینه احترام گذاشته و تلاش می شود در فرصت مناسب هم پاسخگویی در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به سخنان مدیرمسئول «خلیج فارس» پیرامون ضرورت پاسخگویی اقناعی مسئولان به افکار عمومی درباره تصمیمات شان گفت: روابط عمومی استانداری باید فعالانه و در کمال ادب پاسخ مرتبط را از طرف استانداری به سوالات اهالی رسانه اعلام کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه حتی نقدهای از سر عصبانیت را با آرامی پاسخ می دهیم، گفت: رسانه ها ار در توسعه تاثیرگذار می دانم و تلاش خواهیم کرد دغدغه های اهالی رسانه و فرهنگ و هنر را کاهش دهیم.


تصاویر بیشتر را اینجا ببینید