پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21668901 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20033242
کد خبر : 187962 تاریخ ثبت : 1396/12/3 16:07 نظرات تایید شده : 0

شهریاری: موانع تولید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برداشته شود

خلیج فارس: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: در این راستا باید موانع تولید و سرمایه‌گذاری در مسیر فعالیت بخش خصوصی برداشته شود.

بوشهر| موانع تولید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برداشته شود

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سید کمال‌الدین شهریاری ظهر امروز در نشست گفت‌وگوی دولت با فعالان اقتصادی بخش خصوصی با  تاکید بر توجه به جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در عرصه تولید و اشتغال اظهار داشت: در نظام اداری و دستگاه‌های اجرایی  در عرصه سرمایه‌گذاری مدیران، کارکنان و کارشناسان باید احساس مسئولیت کنند.

وی با تاکید بر جلوگیری از سنگ‌اندازی در جلو عرصه سرمایه‌گذاری افزود: شاخص محیط کسب و کار در کشور به قدری دچار ضعف است که ایران را در میان کشورها در ردیف پایین قرار داده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌هایی که در ارائه خدمات سرمایه‌گذاری سخت‌گیری می‌کنند کمتر مورد اتهام دستگاه‌های نظارتی قرار می گیرند گفت: هر دستگاهی که در راستای دلسوزی برای تسریع در حل مشکلات سرمایه‌گذاران تلاش و  تسهیلات لازم را فراهم می‌کند بیشتر مورد نظارت و اتهام قرار می‌گیرد.

شهریاری با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی در این راستا مظلوم واقع شدند گفت: برخی مشکلات در دستگاه‌های اجرایی، کارشکنی کارشناسان در ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان است که باید این مهم مورد توجه مدیران قرار بگیرد.

وی، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه  به تولید، اشتغال و سرمایه گذاری داخلی تصریح کرد: با فراهم شدن تسهیلات و همکاری دستگاه‌های اجرایی، زمینه سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود و در این راستا تا  مشکلات سرمایه‌گذاری داخلی برطرف نشود، حضور سرمایه‌گذار خارجی محقق نمی‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم نقدینگی در کشور بسیار بالا و قابل توجه است افزود: حجم سرمایه‌گذاری نسبت به حجم نقدینگی بسیار پایین است چراکه نقدینگی بیشتر در عرصه خدمات و بازار غیر رسمی سوق می‌یابد و  کمتر به سمت سرمایه‌گذاری هدایت می‌شود.

شهریاری با تاکید بر رفع موانع در امر سرمایه‌گذاری بیان کرد: اگر موانع در مسیر سرمایه‌گذاری برداشته شود زمینه تولید و افزایش اشتغال در این بخش بیش از پیش فراهم می‌شود.

وی،  با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: توسعه سرمایه‌‌گذاری در عرصه تولید از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است که در این راستا باید موانع تولید و سرمایه‌گذاری در مسیر فعالیت بخش خصوصی برداشته شود.

 

-->