پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34657068 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41428507
کد خبر : 186844 تاریخ ثبت : 1396/11/25 11:45 نظرات تایید شده : 0

نرخ بیکاری در جامعه ایثارگری کمتر از 4 درصد است

خلیج فارس: معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نرخ بیکاری در جامعه ایثارگران کشور را کمتر از ۴ درصد اعلام کرد و گفت:کمتر از یک‌‌هزار نفر از جامعه ایثارگری استان بوشهر بیکارند که ۱۰۰ نفر آنان فرزند شهید است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهدی ایزدی در نشست با مسئولان استان بوشهر با قدردانی از توجه به جامعه ایثارگری این استان اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم جامعه وایثارگران اشتغال است که در این رابطه در دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این بخش شده است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در جامعه ایثارگری کمتر از 4 درصد است تصریح کرد:بر اساس آمارهای موجود  از یک‌هزار نفر از جامعه ایثارگری استان بوشهر متقاضی اشتغال 100 نفر آنان فرزند شهدا هستند.

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان بوشهر نسبت به  دیگر مناطق پایین‌تر است افزود: در برخی نقاط کشور نرخ بیکاری  21 تا 22 درصد در جامعه ایثارگری اعلام شده که نگران کننده است.

ایزدی با اشاره به آغاز به‌کار صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بیان کرد: این صندوق برای ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و حمایت از فرصت‌های شغلی ایثارگران تاسیس شده است.

وی، از اختصاص تسهیلات کم بهره اشتغال‌زایی به ایثارگران استان بوشهر خبرداد و گفت: 100 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال ایثارگران استان بوشهر توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اختصاص یافته است.

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با تاکید بر توانمندسازی مهارتی و کارآفرینی جامعه ایثارگری برای استفاده از تسهیلات صندوق اشتغال این نهاد بیان کرد: امیدواریم با جذب این تسهیلات مشکل اشتغال ایثارگران و خانواده معزز آنان برطرف شود.

ایزدی با بیان اینکه جذب جامعه ایثارگران در دستگاه‌های مختلف و استخدام آنان مورد توجه است تصریح کرد: دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این بخش کرده به‌گونه‌ای که بالای 25 درصد از استخدام شدگان خانواده ایثارگران هستند.

وی، بیان کرد: از آذرماه 1394 تا 1395 از 2 هزار و 480 استخدامی در کشور یک هزار و 300 نفرشان ایثارگران هستند.

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از بهبود وضعیت معیشتی جامعه ایثارگران و ترمیم مستمری والدین شهدا خبرداد و گفت: هم اکنون مستمری والدین شهدا 1.5 برابر افزایش یافته است.