پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34655705 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41427145
کد خبر : 186773 تاریخ ثبت : 1396/11/25 08:11 نظرات تایید شده : 0

برف و سرما برخی مدارس اردبیل را تعطیل کرد

خلیج فارس: برف و سردی هوا روز چهارشنبه برخی مدارس استان اردبیل در مقاطع مختلف تحصیلی را تعطیل کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه ای اعلام کرد که در اردبیل ، خلخال و نمین مدارس در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه اول و در سرعین ، نیر و هیر تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است.

همچنین در مشگین شهر ، ارشق و لاهرود مدارس پیش دبستانی و در گرمی مغان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح به علت بارش برف تعطیل است.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان اردبیل هم اکنون بارش برف در بسیاری از مناطق استان ادامه دارد و امروز بر گستره و شدت ناپایداری های جوی افزوده می شود.

اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل نیز به ساکنان این استان درباره کاهش محسوس دما ، لغزندگی سطح گذرگاه ها و کاهش دید افقی در جاده های این استان در این مدت هشدار داده است.

مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل نیز اعلام کرد که جاده های استان باز بوده و برفروبی و نمک پاشی شده اما به دلیل کولاک در گردنه ها و محورهای کوهستانی سطح جاده ها پوشیده از برف است.

این اداره از رانندگانی که قصد تردد در راه های استان را دارند خواست زنجیرچرخ و وسایل ایمنی زمستانی با خود همراه داشته باشند.

ساکنان اردبیل در حالی شاهد بارش برف هستند که از اواخر وقت جمعه پیش رو نیز دور تازه ای از موج برف و سرمای شدید به مدت چند روز این منطقه را در بر می گیرد.

اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی از نقاط سردسیر ایران و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.