پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34552891 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41324419
کد خبر : 186278 تاریخ ثبت : 1396/11/21 07:05 نظرات تایید شده : 1
پس از سال‌ها انتظار؛

️بالاخره روکش کانال‌های آبیاری اهرم کلید خورد

خلیج فارس: این کانال های کشاورزی که جهت آبیاری نخیلات شهر اهرم احداث شده، قسمت اعظمی از آن در کنار منازل مسکونی خیابان و کوچه های واقع شده و به دلیل رو باز بودن حادثه آفرین می باشد.

خلیج فارس: یکی از مطالبات دیرینه مردم شهر  اهرم ساماندهی کانالهای آبیاری نخیلات شهر بود که همه ساله اتفاقات ناگواری را رقم می زند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سال قبل بود که در اوایل تعطیلات نوروز، یاسمین دختر بچه ای که طعمه کانالهای آبیاری شهر شد و کام خانواده خود را تلخ کرد.

کانال های آب کشاورزی که از میان کوچه ها و خیابانهای شهر اهرم عبور می کند به دلیل روباز بودن، عرض زیاد و ارتفاع بلند باعث حوادث تلخی در سال های اخیر از سقوط خودرو و سرنشینان آن تا مرگ کودکان شده است.

این کانال های کشاورزی که جهت آبیاری نخیلات شهر اهرم احداث شده، قسمت اعظمی از آن در کنار منازل مسکونی خیابان و کوچه های واقع شده و به دلیل رو باز بودن حادثه آفرین می باشد.

کانالهای آبیاری نخیلات اهرم که قدمتی ۱۳۰ ساله داشته و حدود ششصد هزار نخل را تحت پوشش خود دارد، پس از سالها مطالبه شهروندان، همزمان با دهه فجر طرح روکش، لوله گذاری و ساماندهی آن کلنگ زنی شد.

اعتبار این پروژه ۹۷ میلیارد ریال می باشد و در راستای دلجویی از خانواده عارف آزاد، پروژه مذکور به نام «یاسمین» که عید امسال جانش را از دست داده بود، نامگذاری شد.

در این زمینه
بازهم کانال های آب شهر اهرم قربانی گرفت+عکس

 کلمات کلیدی خبر : اهرم کانال آبیاری