پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 17667474 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 37532510
کد خبر : 186210 تاریخ ثبت : 1396/11/20 13:02 نظرات تایید شده : 0

ترامپ ادعاهایش علیه ایران را تکرار کرد

خلیج فارس: رئیس‌جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای خصمانه خود علیه کشورمان بار دیگر مدعی شد که از مردم ایران حمایت می‌کند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مراسم سالیانه صبحانه دعای ملی به زعم خود به حمایت از مردم ایران، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی پرداخت و در عین حال در ادعایی بی‌اساس و خصمانه گفت: ما می‌دانیم که میلیون‌ها نفر در ایران، ونزوئلا، کو با، کره شمالی و کشورهای دیگر از وجود حکومت‌های سرکوبگر و خشن رنج می‌برند. آمریکا در کنار این مردم ایستاده است.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این نیز این ادعاهای نخ نما و واهی خود را علیه کشورمان مطرح کرده و به‌ویژه در جریان برخی اعتراض‌ها در چند شهر ایران که در دی‌ماه اتفاق افتاد، با تکرار ادعاهای خود به دخالت در امور داخلی کشورمان پرداخت.

همچنین، وی در حالی مدعی حمایت از مردم ایران است که از زمان روی کار آمدنش با انواع مانع تراشی‌ها در مسیر اجرای تعهدات واشنگتن ذیل برجام از بهره‌مند شدن ایرانی‌ها از منافع اقتصادی مورد انتظار از توافق هسته‌ای جلوگیری می‌کند. این در حالی است که طبق این توافق آمریکا باید از هر اقدامی که مانع از عادی سازی روابط اقتصادی با ایران می‌شود پرهیز کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این و در متنی که در توئیتر خود منتشر کرده بود در واکنش به چنین حمایت‌هایی نوشت: ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) روش عجیبی برای نشان دادن "احترام" به ایرانی ها دارد: از زدن برچسب "یک ملت تروریستی" به آنها و اعمال ممنوعیت برای سفر آنها به آمریکا تا توهین های کوچک به نام خلیج فارس. اما قابل توجه تر از همه، "کمک کردن به آنها (مردم ایران)" از طریق محروم کردن آنها از مزایای اقتصادی برجام است.

 کلمات کلیدی خبر : برجام ایران ترامپ