پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34554692 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41326220
کد خبر : 186027 تاریخ ثبت : 1396/11/19 00:34 نظرات تایید شده : 0

بوشهر نیازمند بانک خون سلول‌های بنیادی

خلیج فارس: بانک خون سلول های بنیادی بند ناف با وجود مزیت های بسیاری که دارند، اما بوشهر در کنار گلستان تنها استان های محروم از آن می باشند.

https://cdn.isna.ir/d/2016/06/10/3/57301321.jpg?ts=1498045331768خلیج فارس: بانک خون سلول های بنیادی بند ناف با وجود مزیت های بسیاری که دارند، اما بوشهر در کنار گلستان تنها استان های محروم از آن می باشند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ گاهی برایشان این آخرین راه نجات است؛ آخرین امید. وقتی نام "پیوند" به میان می‌ آید، یعنی دیگر دارو اثر ندارد؛ اینجاست که چشم‌ امید به داوطلبانی‌ است که عصاره‌ های وجودشان را در طبق اخلاص می‌گذارند...

سلول‌های بنیادی خون‌ساز که در مغز استخوان همه ما جا خوش کرده‌، امید آخر برخی بیماران است؛ امیدی که بی‌ چشمداشت برای بیماران حواله می‌ شوند.

در کشورمان از سال 84 بانک خون سلوئل های بنیادی بند ناف راه اندازی و تا کنون 90 هزار نمونه در آن ذخیره شده است.

مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف که به بوشهر سفر کرده، گفت: این امکان برایمان وجود دارد که نه تنها نمونه بند ناف را از کشورهای دیگر نگیریم و بلکه بتوانیم نمونه بند ناف را به کشورهای دیگر نیز بفرستیم.

مرتضی ضرابی افزود: از ذخیره خونی که داریم تا کنون 20 مورد پیوند برای بیمارانی که مشکلشان منشاء خونی دارد، مانند تالاسمی، سرطان خون، کم خونی مادرزادی و نقص سامانه ایمنی بدن استفاده کرده‌ایم.

وی بیان کرد: 29 دفتر نمایندگی بانک خون سلول های بنیادی بند ناف در استان‌ها راه اندازی شده و دو استان بوشهر و گلستان نیز در انتظار راه اندازی این مرکز هستند.

مدیر عامل بانک سلول های بنیادی بند ناف گفت: بهترین زمان برای ذخیره سازی خون بند ناف هنگام زایمان است.

دکتر ضرابی در نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اگر ظرفیت مناسب در استان فراهم باشد مرکز رویان آمادگی فعالیت در  بوشهر براساس اهداف خود در زمینه های درمان سرطان، ناباروری و سلول های بنیادی را خواهد داشت که با توجه به مدیریت جوان و فعال جهاد دانشگاهی بوشهر این مهم دست یافتنی خواهد بود.

 دکتر کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: جهت راه اندازی این مجموعه و سایر مراکز پزشکی جهاددانشگاهی جهت کمک به حوزه پزشکی استان همکاری می کنیم.

وی افزود: بانک سلول های بنیادی خون بند ناف بوشهر مجوز فعالیت خود را دریافت نموده و امیدواریم بزودی خبر افتتاح آن را به هم استانی هایمان بدهیم.

 کلمات کلیدی خبر : بانک سلول های بنیادی