پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34594030 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41365521
کد خبر : 185425 تاریخ ثبت : 1396/11/15 12:18 نظرات تایید شده : 1
در دیدار با وزیر مطرح شد؛

تالار شهر؛ درخواست رییس شورا از وزیر ارشاد+عکس

خلیج فارس: رییس شورای شهر بوشهر در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار تامین مکانی برای احداث تالار بزرگ شهر شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این دیدار که در حاشیه سفر روز گذشته سید عباس صالحی به بوشهر در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ابوذر دهدار با ارائه نامه ای خواستار تامین مکان و اعتباری برای احداث تالار بزرگ شهر شد.

متن نامه رییس شورای شهر بوشهر خطاب به وزیر ارشاد به این شرح می باشد:

جناب آقای صالحی
وزیر محترم  فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام علیکم
بوشهر شهر شرجی ،نخل و دریا، شهر صبور خفته به دامان آب، گنجینه  خلیج فارس ، مهد تمدن ایران زمین ،شهرشعر ، شور و شهادت ، بوشهر شهری قدیمی از تمدنهای  ایران زمین  است  که امروز خوشبختیم در دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی  میزبان وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید هستیم.

استان بوشهر با پیشینه ای غنی از نظرگاه تاریخ و فرهنگ و هنر و با وجود ظرفیت های عظیم گردشگری و امکان میزبانی برنامه های فرهنگی - هنری داخلی و بین المللی در فصول معتدل سال، متاسفانه از فقر دردآور وجود یک تالار فرهنگی مناسب و درخور نام و پیشینه فرهنگی و تاریخی این استان بی بهره است و به تبع آن امکان برگزاری بسیاری از برنامه ها و همایش های بزرگ فرهنگی، هنری و ادبی از مردم ما و اهالی فرهنگ  و هنر سلب شده است.

این موضوع بارها در مناسبت های مختلف و در دیدار با مسئولان ذی ربط مطرح شده و در باره امکان تأمین مکان مورد نیز  یک تالار بزرگ و آبرومند فرهنگی پیشنهادهایی ارائه گردیده است اما متأسفانه این درخواست ها تاکنون به دلایل مختلف راه به جایی نبرده است.

حضرت عالی بخوبی مستحضرید که تأمین اعتبارات مالی تالاری بزرگ و شایسته برنامه های ملی و بین المللی نیازمند عزم و اراده ای ملی است و از توان اعتبارات استانی خارج است. از سویی دیگر استانی که پرورنده نام های بزرگی در حوزه هنر و ادبیات و موسیقی بوده است و هنرمندان و ادیبانش نه تنها در داخل که حتی در خارج از کشور کسب کننده افتخارات بزرگی بوده اند و مردمانش نیز همواره در صف نخست استقبال از برنامه ها و همایش های ادبی و فرهنگی قرار دارند، سزاوار بذل توجه شخصیت های فرهنگی ملی همچون حضرت عالی است که بحمدالله به دلیل قرارگیری تان در رأس اصلی ترین نهاد فرهنگی کشور قادر به گره گشایی از این مشکل هستید و ما بجد امیدواریم که عنایت ویژه شما در این سفر و در تقارن با جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هدیه کننده امید و شادی به مردم شریف استان بوشهر و بویژه اهالی فرهنگ و هنر باشد.

از خداوند بزرگ برای آن جناب و همکاران شریفتان در خدمت گزاری به مردم  بخصوص خدمت به اهالی فرهنگ و هنر توفیقات روزافزون مسألت داریم

با تشکر
 ابوذر دهدار
رییس شورای اسلامی شهر بوشهر