پویاسامانه

کد خبر : 182468 تاریخ ثبت : 1396/10/24 17:27 نظرات تایید شده : 19
گفتاری که خبرساز شد

امام جمعه بوشهر: اظهارات روحانی جای تاسف دارد

خلیج فارس: امام جمعه بوشهر در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج) گفت: مطلب رئیس جمهور بسیار جای تأمل و تأسف است.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/02/16/13950216170406607644674.jpgخلیج فارس: امام جمعه بوشهر در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج) گفت: مطلب رئیس جمهور بسیار جای تأمل و تأسف است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حسن روحانی هفته پیش در دیدار وزیر و معاونان وزارت اقتصادی و دارایی در سخنانی بر ضرورت نقدپذیری همه مسئولان اظهار داشت: "هیچ استثنایی در کشور برای انتقاد کردن وجود ندارد و در کشور ما معصوم نداریم، حالا یه وقتی اگر امام زمان در کشور ظهور کرد، حالا اون وقت هم میشه نقد کرد؛ پیامبر اسلام (ص) هم به مردم اجازه انتقاد می‌دادند و بالاتر از مقام پیامبر در تاریخ وجود ندارد؛ وقتی پیغمبر یک صحبتی می‌کرد؛ طرف بلند می‌شد رو به روی پیغمبر و می‌گفت: اَ من الله او منک (این حرف از طرف خدا به شما وحی شده است یا نظر خودت است)، اگر پیغمبر می‌گفت از طرف خداست، می‌گفت حرفی نیست و اگر می‌گفت از طرف خودم هست، می‌گفت من قبول ندارم و نقد می‌کرد"

این اظهارنظر طی روزهای اخیر با واکنش و مصاحبه های انتقادی برخی روحانیون مواجه شده و در همین خصوص نماینده ولی فقیه در استان هم به آن واکنش نشان داده است.

گزیده مصاحبه آیت الله صفایی بوشهری با تسنیم را در این خصوص می خوانید:

  • این سخنان رئیس جمهور با هر انگیزه‌ای که باشد و بر اساس هر نوع اشتباه اعتقادی و یا بازی‌های سیاسی که باشد اشکال دارد، قابل توجیه نیست و قطعاً صاحب القول به اهداف مورد نظر خود نمی‌رسید
  • کلام، رفتار و تقریر معصوم(ع) حجت است. در تمام کتب اصول از اصول مقدماتی تا اصول عالی، با ادله‌ محکم اثبات شده که سنت معصوم(ع) حجت است.
  • اینکه انسان بیاید و به کلام فردی که به هر عنوان در مقابل رسول خدا(ص) قرار گرفته، تمسک کند و بگوید در مقابل پیامبر(ص) نیز در آن زمان انتقاد صورت می‌گرفته پس انتقاد از پیامبر(ص) جایز می‌شود، اشتباه است.
  • این چه نوع استدلال و کلامی است؟ بهتر این است که رئیس قوه مجریه به حل مشکلات مردم و به همان اموری که وعده داده‌ بپردازند.
  • در آن زمان در مقابل پیامبر(ص) جنگ نیز صورت می‌گرفته، آیا کسانی که در مقابل پیامبر(ص) به محاربه برخواستند کلام و رفتار آنها حجت است؟!
  • این قدر پیامبر گرامی اسلام «ص» عظیم الشأن است که در آیه شریفه می‌فرماید «لا تَرْفَعُوا أَصْواتَکُمْ فَوْقَ صَوْتِ النَّبِیِّ » صدایتان را بلندتر از کلام ایشان نکنید.
  • رئیس جمهور بهتر است به وظیفه اصلی خود طبق قانون اساسی بپردازد و مشکل مردم، امور اقتصاد، بیکاری، گرانی‌ها و مشکلات اجتماعی را درست کرده و به سرانجام برساند.
  • با بیان اینکه این روش رئیس جمهور راه به جایی نمی‌برد. اینکه به خاطر برخی امور نفسانی، پیامبر(ص)، اهل‌بیت(ع) و ساحت مقدس امام زمان (عج) را وارد صحنه معادلات و محاسبات سیاسی کردن و برای برخی از اهداف، آن‌ها را قابل نقد دانستن، روش غلطی است و صحیح نیست.
  •  همان‌هایی هم که به شما رأی داده‌اند از این نوع فکر، اندیشه و سخنان فاصله دارند. یک دوره ریاست جمهوری و اندکی از دوره دوم ایشان گذشته، بهتر است به خدمت به مردم بپردازید.
  • در هر خانه چند نفر بیکار نشسته و مشکلات اقتصادی نیز فراوان است، بهتر است به ‌اقتصاد مقاومتی و رفع مشکل مردم بپردازید، مقام معظم رهبری نیز با تمام وجود راهنمایی می‌کند.

 

-->