پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1894519 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24132239
کد خبر : 182303 تاریخ ثبت : 1396/10/23 17:11 نظرات تایید شده : 1

گراشی: یک سوم اشتغال استان در بخش اصناف است

خلیج فارس:رئیس مجمع امور صنفی بوشهر با اشاره به اینکه ۴۰ هزار و ۵۰۰ پروانه کسب و کار در عرصه اصناف صادر شده است گفت: با احتساب خانواده آنان یک سوم جمعیت استان در بخش اصناف اشتغال دارند و امرار معاش می‌شوند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ مصطفی گراشی ظهر امروز در نشست اعضای مجمع امور صنفی استان بوشهر با استاندار، با بیان اینکه بخش اعظمی از جمعیت استان بوشهر از طریق اصناف امرار و معاش می‌کنند اظهار داشت: در استان بوشهر افزون بر 40 هزار و 500 پروانه کسب و کار صادر شده و این در حالی است که 4 هزار کسبه این استان بدون پروانه کسب هستند.

وی، از وجود 8 هزار و 500 صنف کسبه در شهر بوشهر خبرداد و افزود: در شهر بوشهر افزون بر یک‌هزار 200 کسبه فاقد پروانه فعالیت هستند.

رئیس مجمع امور صنفی استان بوشهر با بیان اینکه واحدهای صنفی نسبت به جمعیت این استان بیش از شاخص‌های تعیین شده است افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده با ازاء 23 نفر یک واحد صنفی در استان بوشهر وجود دارد که  براساس شاخص تعیین شده باید به ازاء یک‌هزار نفر یک واحد صنفی وجود داشته باشد.

گراشی با بیان اینکه دست فروشان، دوره گردها و نمایشگاه‌های فصلی کمکی بر رکود فعالیت اصناف استان بوشهر شده است تاکید کرد: ساماندهی دست فروشان و دوره گردها باید مورد توجه شهرداری‌های استان بوشهر قرار بگیرد چراکه فعالیت آنان ضمن اینکه مبلمان شهری را زشت و نازیبا کرده سبب نقض قانون شده‌اند.

وی با اشاره به نقش مهم اصناف در اشتغال و اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اصناف و بازاریان به  سبب جایگاهی که در چرخه اقتصاد دارند نقش مهم و تاثیرگذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله تولید، اشتغال و رونق اقتصادی دارند.

رئیس مجمع امور صنفی استان بوشهرحوزه اصناف را  یکی از تاثیرگذارترین بخش‌های اقتصادی جامعه دانست و گفت: 40 هزار و 500 پروانه برای اصناف استان بوشهر صادر شده که با احتساب خانواده آنان یک سوم جمعیت استان بوشهر در بخش اصناف اشتغال دارند.