پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1725722 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23963354
کد خبر : 182282 تاریخ ثبت : 1396/10/23 16:03 نظرات تایید شده : 0

تصمیم دو کره برای حضور مشترک در المپیک زمستانی

تصمیم دو کره برای حضور مشترک در المپیک زمستانیخلیج فارس: نماینده کره شمالی در کمیته بین المللی المپیک امروز شنبه در سخنانی تاکید کرد: کمیته بین المللی المپیک در حال بررسی پیشنهاد کره جنوبی و کره شمالی برای حضور مشترک در بازی های المپیک زمستانی است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ کمیته بین المللی المپیک در حال ارزیابی این مساله است که آیا اجازه حضور یک تیم مشترک از کره شمالی و کره جنوبی را در بازی های المپیک زمستانی بدهد یا نه. 

خبرگزاری یونهاپ به نقل از "چانگ اونگ" اعلام کرد: کمیته بین المللی المپیک در حال ارزیابی این مساله است.

وی این اظهارات را در فرودگاه پکن پس از بازگشت از سوئیس و مذاکره با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک بیان کرده است.

وی حاضر به تایید این مساله نشده است که آیا کره شمالی مایل به تشکیل یک تیم مشترک با کره جنوبی هست یا نه.

کره شمالی و کره جنوبی در نخستین مذاکرات رسمی دو سال اخیر خود که روز سه شنبه در یک روستای مرزی برگزار کردند، توافق نمودند تا همه مسائل مربوط به شبه جزیره کره را از طریق گفتگو حل و فصل کنند.

قرار است مقام های رسمی دو کره پیش از شرکت در نشست 20 ژانویه یعنی شنبه آینده که به ریاست کمیته بین المللی المپیک برگزار خواهد شد، بار دیگر درباره این مساله رایزنی کنند.