پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1885127 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24122852
کد خبر : 182064 تاریخ ثبت : 1396/10/21 18:11 نظرات تایید شده : 1

مادر افغان هفتمین فرزندش را در آمبولانس به دنیا آورد

خلیج فارس: مسئول فوریت‌ها پزشکی 115 شهرستان دیر گفت: با تلاش ماما واحد تسهیلات زایمانی و پرسنل اورژانس 115 دیر مادر 31 ساله افغان در حین اعزام به بیمارستان در آمبولانس زایمان کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمود حسینیان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بامداد امروز یک مادر 31 ساله افغان با مراجعه به واحد تسهیلات زایمانی مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیر توسط مامای انکال و پزشک، معاینه و پس از دریافت خدمات اولیه مامایی توسط ناوگان اورژانس 115 دیر اعزام شد.

وی افزود: شرایط این مادر به گونه‌ای بود که به دلیل بارداری پرخطر و گراوید بالا ( شکم هفتم ) باید به بیمارستان اعزام می‌شد، به همین دلیل مادر باردار به همراه ماما و تیم فوریت‌های پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اعزام شد.

مسئول فوریت‌ها پزشکی 115 شهرستان دیر تصریح کرد: این مادر ساعت یک و 15 دقیقه بامداد امروز در محور دیر به کنگان و قبل از رسیدن به بیمارستان با مهارت تیم مامایی و فوریت‌های پزشکی در آمبولانس زایمان کرده و نوزاد پسر خود را به دنیا آورد.

وی در خصوص زایمان انجام شده در آمبولانس اورژانس 115 فوریت‌های پزشکی دیر گفت: پس از انجام موفقیت‌آمیز زایمان اقدمات لازم از قبیل سرم‌تراپی، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ‌کردن و بریدن بند ناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد ، چک علائم حیاتی مادر و نوزاد و سایر فعالیت‌های مربوط به انجام زایمان‌های اضطراری توسط ماما در داخل آمبولانس انجام شده است.

حسینیان با تقدیر از عملکرد ماما و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اضافه کرد : این مادر به همراه نوزاد پسرش با وضعیتی کاملا مناسب و مطلوب به بخش زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره ) کنگان منتقل شد.

شایان ذکر است در این اعزام اعظم مرادی ماما ، سید عبدالهادی موسوی تکنسین و سید جعفر کراماتی امدادگر فوریت‌های پزشکی بودند.

شهرستان دیر با 60 هزار نفر جمعیت در جنوب استان بوشهر قرار گرفته است.کلمات کلیدی خبر : آمبولانس افغان