پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8100077 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36904987
کد خبر : 182063 تاریخ ثبت : 1396/10/21 18:10 نظرات تایید شده : 3

استاندار بوشهر: برخی یادشان رفته در دولت قبل تورم ۴۰ درصدی داشتیم

خلیج فارس: استاندار بوشهر گفت: نگه‌داشتن افراد بیش از ۴ سال در وزارت کشور صلاح نیست و تغییرات فرمانداران جنوب استان بوشهر به دلیل شرایط فرهنگی، سیاسی و تعامل با نفت بوده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالکریم گراوند شامگاه چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرماندار جم با بیان این که تاریخ و فرهنگ جم زبانزد خاص و‌ عام است اظهار داشت: شهرستان جم قدمت دیرینه‌ای دارد  و اگر کسی می‌خواهد تاریخ ایران را بشناسد به ارتفاعات اطراف شهرستان جم برود.

وی ادامه داد: شهرستان جم در حوزه صنعت و‌کشاورزی ظرفیت‌های بسیار مناسبی جهت توسعه روز افزون دارد و همین هوای دلپذیر در گرمای جنوب کشور یک ظرفیت و پتانسیل بزرگ برای جم محسوب می‌شود که قرار گرفتن در ارتفاعات زاگرس‌جنوبی و خلیج فارس، آب و هوای جم را در گرمای جنوب فوق‌العاده کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دولت با وجود کسری بودجه و درآمد اما هیچگاه تلاشش برای عمران و‌ آبادی دریغ نکرد افزود: دولت زمانی کشور را تحویل گرفت که شرایط اقتصادی بدتر از جنگ داشتیم و با رکود منفی ۶ و نیم درصدی مواجه بودیم.

وی بیان کرد: دولت زمانی روی کار آمد که امنیت اقتصادی وجود نداشت اما امروز کشور در مسیری قرار گرفته که شاهد رشد اقتصادی ۱۱ درصدی و مهار تورم هستیم.

گراوند تصریح کرد: عده‌ای آنچنان گرانی یک قلم جنس را در روزهای اخیر بزرگ کرده‌اند که گویا یادشان رفته در دولت قبل تورم لحظه ای ۴۰ درصدی داشتیم .

استاندار بوشهر عنوان کرد: ۳۲ درصد از در آمد پول نفت در خزانه پس‌انداز می‌شود و ‌این یعنی تلاش برای امنیت ملی کشور در حال انجام است تا اگر خدایی ناکرده دشمن غلطی کند اتفاقی برای نظام جمهوری اسلامی نیافتد.

وی ادامه داد: اقدامات دولت در راستای تقویت و‌ استحکام بنیه‌های کشور است و برای تقویت نظام نیازمند تقویت دولت هستیم که آحاد مردم باید برای تقویت کشور با دولت، همکاری کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به تغییر فرمانداران جنوب استان بوشهر تصریح کرد:  بنای تغییر فرماندار جم نداشتم اما تغییر افراد در اوج محبوبیت عین تدبیر است و باید نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از من راضی باشد چرا که فتح الله نوروزی فرماندار سابق این شهرستان را در جنوب استان بوشهر نگه داشتم و با توجه به پروژه آب‌رسانی از دریا به جم و راه سیراف به این شهرستان، وجود نوروزی در فرمانداری کنگان قطعا می تواند به جم نیز در برخی موارد کمک کند.

وی تاکید کرد: نگه‌داشتن افراد بیش از ۴ سال در وزارت کشور صلاح نیست و  تغییرات فرمانداران به دلیل شرایط فرهنگی، سیاسی و تعامل با نفت بوده است.

گراوند با بیان اینکه  انتخاب سکینه الماسی به عنوان نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نشان از شایستگی مردم جم دارد اضافه کرد: انتخاب جایگزین  نوروزی در جم برای من خیلی سخت بود اما حسینی که امروز به عنوان فرماندار جدید شهرستان جم معارفه می‌شود، یک نیروی موفق بوده که 26 سال در سطوح مختلف وزارت کشور کار کرده و دارای کارنامه‌ای موفق و تجربه بالایی است که قطعا به توسعه شهرستان جم کمک خواهد کرد.

وی به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: استان بوشهر از استان‌های امن و آرام کشور است که در اتفاقات اخیر کشور هم، مشکل خاصی نداشتیم و اندک تجمعی هم که بود ظرف نیم ساعت خاتمه یافت.

گراوند تصریح کرد: هر کس سخن می‌گوید باید وحدت و برادری و منافع و مصالح ملی را بر منافع سیاسی و حزبی ارجح بداند و البته اشکالات در کشور وجود دارد و باید پیگیری کرد و دولت به جد پیگیر رفع مشکلات است.

وی اضافه کرد: همه در برابر مسائل کشور مسئولیم و هیچ کس نمی تواند خود را جدا و یاس‌آفرینی کند.

استاندار بوشهر با اشاره به انتقادات ائمه جمعه، شوراها و مردم در خصوص تغییر فرمانداران جنوب استان بوشهر، بیان کرد: این که هر جا مدیری را تغییر می‌دهیم مردم مخالفت می‌کنند نشان می‌دهد مدیران دولت عملکرد خوبی داشته اند. فتح الله نوروزی نیرویی بود که عملکرد خوبی داشت و بر اساس صلاحدید به شهرستان مجاور منتقل شد.

گراوند با بیان اینکه از همه مردم شهرستان می‌خواهم با فرماندار جدید همراهی کنند چرا که همراهی مردم لازمه موفقیت فرماندار است، یادآور شد: شوراها ، ائمه جمعه و مردم با فرماندار جدید همراهی لازم را داشته باشند.

به گزارش فارس، در این آیین از زحمات 31 ماهه فتح الله نوروزی تقدیر و سید محمد حسینی به عنوان فرماندار جدید شهرستان جم معرفی شد.

 کلمات کلیدی خبر : گراوند