پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7834222 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36639278
کد خبر : 181846 تاریخ ثبت : 1396/10/19 20:46 نظرات تایید شده : 8
طی یادداشتی مطرح شد؛

واکنش نماینده اسبق بوشهر به فیلم منتشر شده درباره انتخاب رهبر انقلاب

خلیج فارس: روز گذشته فیلم 6 دقیقه‌ای دیده‌نشده‌ای از جلسه انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر در مجلس خبرگان سال 68 درفضای مجازی منتشر شد.

خلیج فارس: روز گذشته فیلم 6 دقیقه‌ای دیده‌نشده‌ای از جلسه انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر در مجلس خبرگان سال 68 درفضای مجازی منتشر شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پایان فیلم، لحظات رای گیری درباره رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است که مرحوم هاشمی رفسنجانی می‌گوید «آقایانی که با رهبری جناب آقای خامنه‌ای- تا رفراندوم البته، این موقته،دائمی نیست- تا اون موقع موافق هستند قیام بفرمایند.»

اینکه ماجرای این فیلم دیده نشده چیست؟ ماجرای رهبری موقت و رفراندوم چیست؟ و اینکه آیا این فیلم، ناگفته‌ای را بر ملا کرده یا نه موضوعی است که نماینده وقت بوشهر در مجلس خبرگان رهبری به آن واکنش نشان داده است.

آیت الله میرزا ابراهیم دشتی در سایت شخصی اش در این خصوص نوشت: «دیروز در باره نحوه انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبری ویدیوئی از جلسه مجلس خبرگان در باره انتخاب ایشان در بعضی رسانه های خارجی منتشر شد و پیرامون آ ن تفسیر ها و تحلیل های گوناگونی مطرح شد. از جمله اینکه این انتخاب برای یک مدت موقتی بوده نه برای دائمی.

نظر به اینکه من در آن وقت عضو مجلس خبرگان رهبری از استان بوشهر بوده و در آن جلسه هم حضور داشته ام، لازم دیدم توضیحی در این باره به عرض برسانم.

 رای گیری در باره رهبری ایشان دو بار انجام گرفت. بار اول همان روز فوت مرحوم امام بود که برای یک دوره موقت تا رافراندم بود. بار دوم بعد از رافراندم در مردادماه سال 68 بود که مجددا در مجلس خبرگان رای گیری شد که جنبه موقتی نداشت. مضافا بر این در صلاحیت علمی ایشان نیز تا کنون به اشکالی برخورد نکرده ام.

البته این جانب پیرامون شیوه مدیریت مجلس خبرگان رهبری و همین طور درباره جریانات مربوط به رهبری ایشان نظرات و انتقادی دارم که بعضی به صورت خصوصی بیان داشته و بعضی دیگر به صورت علنی منتشر کرده ام.

 

در این زمینه
4 نکته برای دولت دوازدهم
حکمی که امام خمینی برای دو امام جمعه بوشهر صادر کردند
از ابطال انتخابات اول خبرگان بوشهر و لغو دوره دوم تا حضور کاندیداهای غیربومی+ عکس