پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7829001 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36634069
کد خبر : 181621 تاریخ ثبت : 1396/10/18 13:56 نظرات تایید شده : 0
مدیرعامل منطقه ویژه پارس خبر داد:

بازداشت دو مدیر عسلویه بخاطر آلوده کردن دریا

خلیج فارس: به گفته یوسفی، مدیران پتروشیمی می‌دانند که وزارت نفت از آلایندگی دفاع نمی‌کند و می‌دانند اگر به وزیر هم شکایت شود، او می‌گوید درست کار کنید.

خلیج فارس: مدیرعامل منطقه ویژه انرژی پارس از بازداشت دو مدیر به‌واسطه آلوده کردن دریا خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهدی یوسفی گفت: پتروشیمی و پالایشگاه به هر حال خروجی‌شان به دریاست و شاید در این مورد زیاد حرفی زده نمی‌شد، اما با سازمان محیط‌زیست دراین‌باره فکر کرده‌ایم. به اینجا رسیده‌ایم که یا خروجی واحدها به دریا سالم است یا برنامه‌ مشخصی داریم که میزان آلایندگی را پایش کنیم.

وی با بیان اینکه «در مواردی پیش آمده مدیرعامل مجتمعی بازداشت شده چون دریا را آلوده کرده است»، افزود: در سه، چهار مورد خودم وساطت کردم که آزاد شوند. یکی از شرح وظایف نانوشته من ریش گروگذاشتن نزد مقامات قضایی و محیط‌زیست است.

به گفته یوسفی، مدیران پتروشیمی می‌دانند که وزارت نفت از آلایندگی دفاع نمی‌کند و می‌دانند اگر به وزیر هم شکایت شود، او می‌گوید درست کار کنید. ممکن است بعضی‌هایشان بگویند هزینه دارد، اما با کسانی که قضیه را جدی نمی‌گرفتند برخورد شده و پرونده قضایی و کیفری تشکیل شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه انرژی پارس که با انرژی امروز گفتگو کرده، افزود: دو ماه قبل، دو نفر از مدیران یک پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی به واسطه آلایندگی آب خروجی به دریا بازداشت و سپس با وساطت و نشان دادن مدارک به مقام قضایی که در حال تلاش هستند، آزاد شدند.

وی درباره خاموش کردن گازهای فلر در عسلویه نیز گفت: نمی‌شود بگویید امشب بخوابیم و فردا هیچ شعله‌ای نباشد. برنامه و اعتبار نیاز دارد. حداقل زمان نیاز است. فلر برای این است که وقتی برق قطع شد، کل گاز پالایشگاه در دو ساعت باید تخلیه شود و تمام انرژی از طریق فلر سوزانده می‌شود. البته از سال گذشته گام نخست در این زمینه برداشته شد و یکی از فلرهای پالایشگاه اول پارس جنوبی برای اولین بار در تاریخ صنعت گاز حذف و خاموش گردید و طبق برنامه مشترک با سازمان محیط زیست، تا سال 98 همه فلرها در پارس جنوبی جمع‌آوری می‌شود که این مساله نقشی بسیار مهم در کاهش آلودگی هوا و ارتقای کیفیت زندگی کارکنان و ساکنان عسلویه دارد.

در این زمینه
تحقق آرزوی اهالی جنوب استان کلید خورد

 کلمات کلیدی خبر : پارس جنوبی مهدی یوسفی