پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8097093 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36902008
کد خبر : 181525 تاریخ ثبت : 1396/10/18 00:25 نظرات تایید شده : 2

اثر مخرب بنرهای تسلیت شهروندان در سطح شهر+عکس

خلیج فارس: محمدصادق سعیدی سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر گفت: چندی است نصب بنر اموات موجب نارضایتی و شکواییه های بسیاری از شهروندان شده است  نصب بنر های اموات در سطح شهرحرکتی ناشایست بوده و ضمن ایجاد خودنمایی های کاذب و شکاف اجتماعی ، باعث ایجاد فضای دل مرده و افسرده در سطح شهر میگردد. و در ادامه افزود با توجه به نامناسب بودن و تاثیر مخرب  بنرهای اموات و اطلاعیه های تسلیت در سطح عموم در روحیه شهروندان و فضای شهری  فرهنگ سازی و آموزش و اقدام قانونی به نفع فضای جمعی جامعه لازم و ضروری است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی شهرداری بوشهر؛ سعیدی ادامه داد: افسردگی و آزردگی عمومی یکی از تبعات این عادت غلط است. محیط عمومی متعلق به اشخاص نیست که تصاویر افراد را در معرض دید عموم قرار دهیم. شهروندان در فضای عمومی که متعلق به همه است این تصاویر را می بینند و افسرده و آزرده می شوند و این خود مشکل آفرین است. این در حالی است که بوشهر در بخش فرهنگی و چهره های برجسته علمی،هنری،ادبی، مذهبی ، ورزشی وکارآفرینان، از غنای بسیاری برخوردار است که متاسفانه بسیار نادیده گرفته می شوند در حالی که معرفی آن ها باعث ایجاد غرور ، همدلی و همبستگی اجتماعی و امیدواری می شود.

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر افزود: در کنار افسردگی اجتماعی، آلودگی بصری و آسیب زدن به اموال عمومی و منظر شهری موضوعی است که می باید به آن توجه شود.

محمدصادق سعیدی افزود: نصب تراکت ها ، پوستر و دیوارنوشته ها در محل غیر مجاز ضمن ایجاد ناهنجاری  بصری دارای پیگرد قانونی است که شهرداری ها می توانند حسب قانون موجود اقدام قانونی نمایند. سازماندهی بسیاری از این امور بر عهده شهروندان، سازمان های مردم نهاد ، رسانه ها و سازمان متولی امر فرهنگی، سیما و منظر شهری و دستگاه های ناظر بر فعالیت تبلیغات محیطی و کانون های تبلیغاتی است. با توجه به ممنوعیت نصب بنر اموات در این خصوص لازم است که سازمان های متولی و ناظر به وظیفه اجتماعی ، فرهنگ سازی و قانونی خود عمل کنند تا شاهد بوشهری با نشاط ، پویا و زیبا باشیم.