پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7827574 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36632643
کد خبر : 181228 تاریخ ثبت : 1396/10/17 10:27 نظرات تایید شده : 22
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

خبر جدید درباره منطقه آزاد/ مدیرکل بازنشسته‌ای که دوشغله شد/ گزینه نمایندگان برای مدیرکلی میراث فرهنگی

سفر معاون رییس جمهور به بوشهر، گلایه متقاضیان و کارجویان بوشهری طرح "کارورزی" و تاکید استاندار فارس بر رسیدن راه آهن به بوشهر برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» می باشد.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه قرار است بهمن ماه سالجاری مراسمی به عنوان بیست و پنجمین سالروز تاسیس دانشگاه خلیج فارس برگزار شود. ظاهرا علاوه بر حضور روسای سابق دانشگاه، قرار است استانداران و معاونین استاندارانی که بیشترین همکاری را با دانشگاه داشته اند به این مراسم دعوت شوند.
 • شنیده می شود در جلسات شورای شهر بوشهر برخی اعضا با متلک و کنایه با یکدیگر گفتگو می کنند که برای یک نهاد مردمی خوشایند نیست. گویا در جلسه علنی هفته قبل که طرح سرمایه گذاری تجهیزات پارکی در حال بررسی بود، یکی از اعضای جدید در پاسخ به انتقاد عضو دوره قبل که عقیده داشت بجای سرمایه گذاری های چند میلیونی باید سراغ طرح های بزرگ برویم، گفته: شما چرخ و فلک میگلی (شهردار سابق) را کامل کن تا بعد سراغ طرح های بزرگتر برویم! یکبار پیش از این هم عضو جدید به عضوی که سابقه حضور در دوره قبل دارد در پاسخ به اینکه دنبال مانع تراشی برای فعالیت های اجرایی شهرداری هستید، گفته بود: شما 4 سال در استراحت به سر بردید، اما ما بر نظارت فعال پروژه های عمرانی و طرح های پیشنهادی تاکید داریم.
 • خبر می رسد مراسم معارفه معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری بزودی برگزار می شود. ظاهرا گزینه استاندار برای این معاونت «مجید خورشیدی» است که اکنون معاون مدیرکل سیاسی وزارت کشور می باشد، دقیقا سمتی که گراوند پیش از معاونت سیاسی استانداری بوشهر داشت.
 • شنیده می شود مدیرکل یکی از ادارات استان بوشهر که 33 سال سابقه خدمت دولتی دارد و بازنشسته محسوب می شود، طی نامه ای خود را برای سرپرستی دانشگاه علمی کاربردی اداره اش معرفی و اخیرا حکمی برای وی صادر شده است. گویا در استان برای رسیدگی به وضعیت مدیران بازنشسته اراده ای نیست.
 • شماری از متقاضیان طرح "کارورزی" در بوشهر معتقدند سرکار گذاشته شده اند و با گذشت چند ماه از شروع ثبت نام در این طرح، تماسی با آنها گرفته نشده است. به گفته آنها، فقط چند نفر به برخی کارگاهها جهت طی شدن دوره کارورزی و سپس پرداخت حق الزحمه و بیمه از سوی دولت معرفی شده اند و خبری از تعهدات مطرح شده در زمان رونمایی این طرح نیست. اخیرا استاندار گفته از حدود 5 هزار متقاضی طرح کارورزی، فقط یک چهارم متقاضیان واجد شرایط می باشند.
 • با خبر شدیم معمومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده دوشنبه هفته جاری سفری به بوشهر خواهد داشت.
 • مدیر هماهنگی دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه کشور که هفته پیش به بوشهر سفر کرده، درباره آخرین وضعیت لایحه منطقه آزاد بوشهر گفته: لایحه مناطق آزاد جدید در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال بررسی است و پیش بینی می کنیم در اواسط بهمن ماه در صحن مجلس برای رای گیری مطرح شود.
 • برخلاف برخی خبرها، تلگرام در بوشهر همچنان فیلتر است. طی دیشب و امروز در فضای مجازی ادعا شده بود که در برخی شهرها که اعتراضات پایان یافته یا شرایط آرامی داشته اند، تلگرام بدون فیلترشکن در دسترس است.
 • خبر می رسد شورای شهر بوشهر روز پنجشنبه در نشستی غیرعلنی، حکم صادره از سوی دیوان عدالت اداری که موقتا مصوبه شورا برای پایان کار میگلی نژاد شهردار مرکز استان را متوقف کرده، به بحث گذاشته و نهایتا مقرر شد که کمیسیون حقوقی شورا به ریاست هاشم زاده موضوع را با حقوقدان ها بررسی و در جلسه آینده به اعضا گزارش دهد. نزدیکان میگلی نژاد معتقدند به استناد این حکم، وی می تواند به شهرداری بازگردد، اما باید دید موضع مخالفان وی در شورا به این حکم چیست؟

 • شنیده شده احمد جعفری نسب فرماندار فعلی شادگان خوزستان از سوی برخی نمایندگان استان برای مدیرکلی میراث فرهنگی بوشهر مطرح شده است. وی گزینه مورد حمایت نماینده بوشهر و برخی اعضای شورا برای تصدی شهرداری مرکز استان بود که پس از کش و قوس زیاد انصراف داد. وی در دولت سابق فرماندار گناوه و تنگستان بود.
 • طی هفته گذشته در فضای مجازی بوشهر کلیپی مبنی بر دستگيري خانمی در ميدان امام (ره) منتشر و دست به دست شده که نحوه برخورد مردی لباس شخصی با این زن سوال برانگیز می باشد. (با وجود حضور دو زن که علی الظاهر مامور یا ضابط می باشند). شماری از خوانندگان و همراهان کانال تلگرامی «خلیج فارس» هم با ارسال این کلیپ برای ما، خواستار انعکاس آن جهت پیگیری جزییات ماجرا شدند که بررسی ها ما نشان می دهد این افراد ارتباطی با نیروی انتظامی نداشته اند. شايسته است دستگاههاي مسوول به اين موضوع ورود کرده و با توجه به انتشار وسیع کلیپ در فضای مجازی، به ابهامات افکار عمومی درباره اتفاق پیش آمده پاسخ قانع کننده ای دهند.
 • راه‌آهن فارس باید به بوشهر و بندرعباس برسد. تبادار استاندار فارس در افتتاح ایستگاه راه‌آهن سیلوی گندم شیراز با اعلام این مطلب افزود:  راه‌آهن فارس با تبدیل شدن به کانون بار رونق می‌گیرد و هدف ما باید رسیدن به این مهم باشد.