پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44002139 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21248809
کد خبر : 180030 تاریخ ثبت : 1396/10/8 04:05 نظرات تایید شده : 2

مدیرمسئول «خلیج فارس»: شفاف بودن بودجه خوشایند برخی نهادها نیست

خلیج فارس:  فعال سیاسی و روزنامه نگار بوشهری گفت: اقدام دولت برای شفاف بودن بودجه 97 خوشایند برخی از نهادها و دستگاههای اجرایی نیست.

به گزارش«خلیج فارس»؛ علی احمدی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: نظام بودجه بندی در کشور مربوط به دولت دوازدهم نیست و برخی از دستگاههایی که امروز از بودجه عمومی ارتزاق می کنند از دوره های گذشته به لیست دولت اضافه شده اند.

وی تصریح کرد: در بودجه 97 نام دستگاههای مختلفی که از دولت بودجه می گیرند عمومی شده تا مشخص شود که اعتبارات و بودجه های دولتی در کجاها مورد استفاده قرار می گیرد.

احمدی گفت: برخی از نهادها از جمله دستگاههای فرهنگی که از طرف برخی شخصیتهای سیاسی و حقوقی اداره می شوند از بودجه دولتی ارتزاق ولی بازدهی قابل توجهی ندارند و خود را بردولت تحمیل می کنند.

وی تصریح کرد: شفاف بودن بودجه مخالفت ها واعتراض هایی را در ماههای آینده به دنبال دارد اما انتظار می رود فضای بودجه آینده معقول و معتدل شود.

احمدی اظهارداشت:در همین راستا نهادهایی که از بودجه دولتی استفاده می کنند باید عملکرد شفاف تری داشته باشند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: دولت وارث خرابی سیاست دولت های گذشته است و امروز در قالب بودجه 97 برای شفاف سازی تلاش می کند.

وی در خصوص موج اعتراض های مردم نسبت به موسسه های بانکی گفت: این اقدام حق قانونی اعتراض کنندگان است ولی تاسیس این موسسه ها مربوط به دوره های گذشته است و امروز دولت راهی به غیر از ساماندهی آنها ندارد.

احمدی اضافه کرد: منتقدان دولت از این موج اعتراض ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: اگر هر دولت دیگری به غیر از دولت فعلی برسرکار بود و نیم نگاهی به آینده داشت با همین مشکلات و چالشها روبه رو بود.