پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3731569 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32541976
کد خبر : 177374 تاریخ ثبت : 1396/9/16 12:15 نظرات تایید شده : 0

بانوان والیبالیست معلول گناوه نیازمند حمایت

خلیج فارس: سرگروه تیم والیبال نشسته بانوان معلول گناوه گفت: این تیم که به عنوان تنها نماینده استان بوشهر در رقابت های لیگ دسته دوم کشور حضور دارد نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان استانی و شهرستانی است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ اسماء یگانه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بانوان ورزشکارمعلول این شهرستان ازجمله در رشته والیبالبا وجود انگیزه و استعداد خوب، با مشکلات عدیده ای ازجمله نبود سالن اختصاصی، وسایل و امکانات ورزشی، مالی و رفت و آمد در رقابت های کشوری و استانی روبرو هستند که از مسئولان انتظار داریم برای حل آنها تلاش کنند.

وی اظهارکرد: این تیم برای حضور در فصل جدید رقابت های لیگ دسته دوم والیبال نشسته معلولان کشور به سالن مناسب اختصاصی و بودجه نیاز دارد تا با انگیزه تر از دوره های قبل شرکت کند.

سرگروه تیم والیبال نشسته بانوان معلول گناوه گفت: این تیم در دوره فصل قبل لیگ دسته دوم کشور که به مقام شش دست یافت بوسیله اتوبوس به این رقابت ها در تهران اعزام شد درحالیکه حریفان ازطریق هواپیما عزیمت کردند.

وی که دارای مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار و از دوران کودکی دچار معلولیت شدید شده است، مایحتاج زندگی خودرا ازطریق سرویس دانش آموزی با خودرو خود تامین می کند.

وی گفت: معلولان همانند دیگر اقشار جامعه نیاز به امکانات رفاهی از جمله مناسب سازی محیط شهری و شغل دارند که امیدواریم مسئولان به این مسایل توجه و دربرطرف کردن آنها تلاش کنند.

رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان گناوه گفت: باتوجه به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر توانمندسازی جانبازان و معلولان و آیین نامه ابلاغی شورای عالی استانها در سال 94 با مضمون ترویج فرهنگ حضور و حمایت از سلامتی، نشاط، توانمندسازی و افتخارآفرینی ازطریق ورزش وظایف هرکدام از ارگان های مرتبط درحمایت از ورزشکاران و توسعه ورزش همگانی این قشر مشخص شده که باید آنان همکاری و ادای وظیفه کنند.

علیرضا ملک زاده افزود: فعال کردن و تقویت هیات ورزش جانبازان و معلولان در شهرداری، بخشداری و دهیاری ها، اختصاص درصدی از بودجه های فرهنگی شهرداری ها به امر توسعه ورزش همگانی، نصب ایستگاه های ورزشی در بوستان و فرهنگسراها و درصدی از فضای تبلیغاتی شهر به منظور فرهنگ سازی، اطلاع رسانی همگانی و کمک اقتصادی از جمله بندهای آیین نامه شورای عالی استانها است.

وی گفت: از سال 94 تاکنون شورای اسلامی شهر و شهرداری مساعدت هایی کرده اند اما ناکافی و باید مداوم باشد.

رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان گناوه اظهارکرد: به منظور اجرای آیین نامه شورای عالی استانها نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر برگزار و قول حمایت مالی داده شد که امیدواریم بزودی انجام شود.

وی گفت: در این شهرستان 16 رشته ورزشی ویژه معلولان وجود دارد که دوومیدانی، والیبال نشسته، تنیس روی میز و بدمینتون و فوتبال از فعال ترین آنهاست.

ملک زاده افزود: ورزشکاران معلول این شهرستان سرآمد استان بوشهر هستند و باوجود کسب مقام های جهانی و کشوری با مشکلاتی نظیر نبود سالن اختصاصی، امکانات و مسایل مالی مواجه هستند که باید مسئولان نگاه ویژه ای برای برطرف کردن آنها داشته باشند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.