پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/09/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1719186 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/09/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 528284
کد خبر : 177331 تاریخ ثبت : 1396/9/16 09:43 نظرات تایید شده : 0

نمایندگان آمریکا ترامپ را استیضاح نمی‌کنند

خلیج فارس: مجلس نمایندگان آمریکا حاضر نشدند به درخواست نماینده دموکرات این مجلس از ایالت تگزاس در خصوص استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت بدهند. به این ترتیب به نظر می رسد رئیس جمهوری امریکا به اهداف داخلی خود در اعلام قدس به عنوان پایخت اسرائیل دست یافته باشد. لابی صهیونیستی در سنا و کنگره امریکا نقش و حضور فعالی دارد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ نمایندگان آمریکایی قطعنامه ای را که ال گرین، نماینده دموکرات از ایالت تگزاس پیشنهاد کرده بود، با 365 رای در برابر 58 رای رد کردند. هیچ یک از نمایندگان اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا از این روند برکناری ترامپ حمایت نکردند. رهبران مخالف دموکرات نیز خودشان علیه این قطعنامه موضع گیری کردند.

نانسی پلوسی و استنی هایر، مقامات اول و دوم اقلیت دموکرات در این باره اعلام کردند «مسائل قانونی برای اداره کشور به طور مناسبی اتخاذ شده اند». اما آنها همچنین اعلام کردند در حال حاضر تحقیقاتی در سطح کمیسیون ها و داستان ویژه مربوط به بررسی مداخله روسیه در انتخابات آمریکا در جریان است. آنها افزودند «اکنون زمان بررسی ماده های برکناری نیست».

قطعنامه گرین شامل دو ماده بود که آغاز روند برکناری را توجیه می کرد که ماده نخست به نامناسب بودن ترامپ برای تصدی مقام ریاست جمهوری اشاره می کرد زیرا بر اساس این ماده وی بذر اختلاف در آمریکا کاشته است و به شیوه ای نادرست عمل می کند. ماده دوم نیز وی را متهم می کرد با اظهارات خود به ویژه درباره مسلمانان و اشخاص خارجی باعث برانگیختن نفرت شده است.