پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3733520 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32543926
کد خبر : 177280 تاریخ ثبت : 1396/9/15 20:27 نظرات تایید شده : 7

انتقاد خبرگزاری فارس از اطرافیان نماینده دشتی و تنگستان

خلیج فارس: خبرگزاری فارس در یادداشتی از رفتار برخی اطرافیان شهریاری نماینده دشتی و تنگستان خصوصا مداخله در تغییرات مدیریتی حوزه انتخابیه انتقاد کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این یادداشت آمده: بخشی عظیمی از بیکاری استان بوشهر و به‌ویژه شهرستان دشتی مربوط به ورود نیروهای کار از استان‌های دیگر به استان زرخیز بوشهر است با توجه به ظرفیت، استعداد و ثروت خدادادی که در استان بوشهر وجود دارد بیشترین مشکلی که به نظر می‌رسد عدم همراهی مجمع نمایندگان استان با همدیگر است در به اجماع رسیدن معرفی استاندار بوشهر شاهد بودیم که هر یک از نمایندگان طبل خود را به زمین می‌زد.

مجمع نمایندگان استان بوشهر باید این را مدنظر داشته باشند اختلافات شما باعث می‌شود تا توان چونه زنی در مرکز کشور نداشته باشید و این بزرگ‌ترین چالش درزمینهٔ های مختلف ازجمله اشتغال در پی خواهد داشت.

عدم مصوبه جذب 50 درصدی نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی بر کسی پوشیده نیست و این را می‌توان از به عینه مشاهده کرد و قابل‌لمس است.

نمایندگان مردم استان بوشهر این را مدنظر داشته باشند زمان بسیار زودگذر و بی‌رحم است در یک‌چشم زدن چهار سال می‌گذرد باید قدر این فرصت را دانست و درزمینهٔ اشتغال گام‌های مهم‌تری برداشته شود در غیر این صورت مردم دست رد را به سینه شما خواهند زد.

امروز بیکاری جوانان یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام و خانواده‌ها است که متأسفانه می‌تواند پیامدهای ناگوار اجتماعی را به دنبال خود داشته باشد زیرا بیکاری سبب بروز اختلافات خانوادگی، فقر و نداری، بزهکاری و انواع فساد در جامعه می‌شود باید جدی گرفته شود نه در حد جلسه و شعار باقی بماند.

این سؤال در اذهان مردم مطرح است چرا جوانان دانش‌آموخته و تحصیل‌کرده استان بوشهر بیکار هستند اما افرادی در منطقه ویژه اقتصادی مشغول به کار می‌باشند که بعضاً بازنشسته وانهم نیروهای پروازی می‌باشند؟

اما سخنی با نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی

در شعارهای انتخاباتی تأکید داشتید که با حضورم در مجلس نخستین برنامه که در دستور کارداریم راه‌اندازی پتروشیمی در حوزه انتخابیه است که این امر می‌تواند باعث جذب به کار جوانان فارغ‌التحصیل خواهد شد که متأسفانه پس از یک سال و اندی تاکنون محقق نشده است.

شما در نطق پیش از دستور روز سه‌شنبه 9 خرداد 1396 اذعان کردید فرزندان متخصص لنج داران وقتی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها برای کار چندین سال به هر دری می‌زنند اما همه درها به روی آن‌ها بسته می‌شوند و مجبور می‌شوند با مهندسی به‌عنوان یک ملوان ساده‌روی لنج پدر کار کنند این سؤال مطرح است خود شما برای این جوانان چه‌کاری انجام داده‌اید و آیا شعارهای تبلیغاتی خود در قبل از انتخابات محقق نموده‌اید؟

جناب آقای شهریاری

زنده نگه‎داشتن یاد و خاطره شهدا در جامعه کمترین کاری است که می‎توان برای شهدا انجام داد و همان‌طور که مقام معظم‎ رهبری فرمودند زنده نگه‎داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست اما عدم حضور شما آن‌هم در پایان هفته کاری در یادواره سرداران و 232 شهید که با حضور خانواده شهید حججی و با سخنرانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هفته بسیج که در سال یک‌بار برگزار می‌شود جای تأمل دارد.

اما این روزها شنیده می‌شود دکتر شهریاری و نزدیکان وی تنها هدفی که دنبال می‌کنند عزل و برکناری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج است آیا دغدغه مردم آن‌هم عزل رئیس دانشگاه است یا بیکاری جوانان جویای کار؟

آقای دکتر شهریاری شما اگر به دنبال جابجایی هستید چرا مدیرانی که با رابطه آن‌هم با مدرک دیپلم و غیربومی می‌باشند و پست مدیریتی را اشغال کرده‌اند توجه‌ای ندارید هرچند که در اداره مربوطه همان اداره افرادی که لایق مدیر شدند هستند عکس‌العملی نشان نمی‌دهید؟!

با توجه به این‌که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج از نیروهای بومی شهرستان دشتی است و مدیریت ایشان جای تشکر را دارد حال افرادی که به دنبال جابجایی وی می‌باشند علت در چیست هرچند که ما می‌دانیم؟

نگاه استاندار جدید بوشهر توجه به نیروی بومی است و این را در انتصاب محمد حسینی به‌عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان دشتی را می‌توان یافت که حرکتی بسیار خوب و به‌جا است وی‌ای تشکر را دارد.

پست و صندلی ارث‌ومیراث هیچ‌کس نیست مدیر، کارمند و رئیس می آینده و می‌روند اما این‌که در برخی از محافل شنیده می‌شود که در این‌ بین سهم برخی از افراد در تسریع این شایعات که در مرکز استان بیشتر و پررنگ‌تر به چشم می‌آید آن‌هم افراد و کسانی که نقشی در دانشگاه خورموج ندارند.

این سؤال در اذهان عمومی مطرح است که آیا دغدغه مردم شهرستان دشتی عزل یک مدیر از دانشگاه محلی مهم‌تر از دغدغه بیکاری جوانان این دیار است؟ با توجه به اینکه از زمان روی کار آمدن چمکوری به‌عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج باعث شده تا دانشگاه روی آرامش را به خود ببیند و این را می‌تواند از مدیران دستگاه‌های اجرایی و ائمه جمعه در شهرستان جستجو کرد.

پشت این صحنه افرادی هستند هدفی جز تعطیل‌کردن دانشگاه در ذهن ندارند دست آن‌ها از این واحد دانشگاهی کوتاه شده است و از طرق مختلف دیگر سعی دارند تا مشکلاتی برای واحد به وجود بیاورند.

اینکه در وضعیت فعلی و فضای سیاسی شهرستان، انفعال چهره‌های اصولگرا راه را برای نفوذ و فعالیت چهره‌های دیگر بازکرده است سکوت سرد نماینده مردم در مجلس در قبال این‌گونه خبرها آب سردی بر پیکره‌ی اصولگرایی در شهرستان دشتی ریخته و بار دیگر علی‌رغم حضور ایشان در فضای سیاسی شهرستان که با شعار اصولگرایی وارد مجلس شد، اصولگرایی و مهره‌های اصولگرا متأسفانه در انفعال و گوشه‌گیری به سر می‌برند و از بابت اظهار نارضایتی می‌کنند.

انتظار می‌رود دکتر شهریاری که از چهره‌های خوش‌نام استان و کشور به شمار می‌رود با افرادی که از نام بزرگ وی سو استفاده می‌کنند به جد برخورد و با بخش‌نامه به تمام دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و سیاسی دستان آن‌ها را از این ترفندها کوتاه نمایند. انتهای پیام/

اسماعیل حاجیانی- فعال رسانهکلمات کلیدی خبر : کمال الدین شهریاری