پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1201886 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23439563
کد خبر : 177060 تاریخ ثبت : 1396/9/14 00:24 نظرات تایید شده : 1

رئیس شورای بوشهر: مناسب‌سازی فضاهای عمومی برای معلولان

خلیج فارس: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: مناسب سازی فضاهای عمومی این بندر با همکاری دستگاه های اجرایی برای تردد معلولان ضروری است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا، ابوذر دهدار روز دوشنبه در جمع مسئولان شهری بوشهر با گرامیداشت روز جهانی معلولان افزود: آسایش و آرامش برای جانبازان و معلولان و حضور فعال آنها در جامعه ضروری است و در این ارتباط هریک از دستگاه‌ها باید محیط های کاری و اداری را برای معلولان مناسب سازی کنند.

دهدار بیان کرد: مناسب‌ سازی اماکن و معابر برای استفاده معلولان در سطح شهر، حق طبیعی همه معلولان است و باید اقدام های لازم در این زمینه انجام شود.

وی ادامه داد: شهرداری در مکان‌های عمومی ازجمله پارک‌ها، سرویس‌های بهداشتی و معابر عمومی با اولویت معابر اصلی و نزدیک به تقاطع‌ها و پارک‌ها، تجهیز و نصب چراغ‌ها و علائم راهنمایی و اخباری مناسب، برجسته سازی سطوح پیاده‌روهای و نصب تابلوهای جانبازان و معلولان را در دستور کار قرار دهد.
دهدار اضافه کرد: همه نهادها و دستگاه‌ها باید برای رفع مشکلات این قشر از جامعه تلاش و در مرحله نخست به مناسب‌سازی ادارات خود اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: نظام مهندسی و شهرداری نیز باید در صدور مجوز ساختمانی، مناسب‌سازی ساختمان‌ها برای عبور و مرور سالمندان، جانبازان و معلولان را مدنظر قرار دهد.
وی اضافه کرد: رشد و شکوفایی جامعه بستگی به‌ بکارگیری استعدادها و توانایی‌های شهروندان دارد و بی‌تردید بخشی از نیروهای فعال در جامعه افراد معلول هستند که باید برای بهبود شرایط استفاده از ظرفیت‌های آنان برنامه‌ریزی شود.