پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3679672 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32490134
کد خبر : 176937 تاریخ ثبت : 1396/9/13 09:09 نظرات تایید شده : 0

هواشناسی: بوشهری‌ها در انتظار رگبار باران و تگرگ باشند

خلیج فارس: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بوشهری ها در روزهای پایانی هفته در انتظار رگبار باران، تگرگ و کاهش 6 تا 12 درجه ای دما باشند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نادر شفیع خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در روزهای پایانی هفته جاری به سبب نفوذ و عبور امواج ناپایدار از جو استان و استقرار توده هوای سرد شاهد تغییرات جوی در استان بوشهر خواهیم بود.

وی بیان کرد: در برخی ساعت ها، در فاصله زمانی ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه در برخی نقاط، بطور عمده نیمه شمالی استان و مناطق مرتفع، رگبارهای پراکنده باران به همراه وزش باد و رعد و برق و در برخی نقاط ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

شفیع خدایی گفت: روز پنجشنبه نیز به سبب وزش باد شدید جنوبی ، قسمت های شمالی خلیج فارس(سواحل شمالی و مرکزی استان) و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده به سبب وزش باد بسیار شدید شمال غربی سراسر خلیج فارس مواج و متلاطم می شود.

وی یادآور شد: در این مدت وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش دید نیز پیش بینی می شود.

شفیع خدایی ادامه داد: با استقرار توده هوای سرد از پنجشنبه شب و در روزهای جمعه تا دوشنبه آینده دمای هوا به طور محسوس و قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

وی بیان کرد: پیش بینی می شود دمای هوا در این مدت 6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش پیدا کند.

شفیع خدایی گفت: براین اساس نسبت به ایجاد تنش دمایی و پدیده سرمازدگی در محصولات کشاورزی هشدار داده می شود.

وی گفت: اطلاعات تکمیلی پیرامون شرایط یاد شده در روز های آتی اطلاع رسانی می شود.