پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1849631 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24087184
کد خبر : 176571 تاریخ ثبت : 1396/9/10 21:17 نظرات تایید شده : 2
با حضور سینماگران کشوری

جشن اکران "پینوکیو، عموسردار و رییسعلی» از بوشهر+ تصاویر

خلیج فارس: سید رضا صافی کارگردان این فیلم گفت: امروز مفتخرم که دو حس خوب دارم. حرمت این احساس را نگه می دارم و‌ لب به گلایه باز نمی کنم که چه تلخی ها، سختی ها و بی مهری هایی بر ما گذشت...

خلیج فارس: اکران افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوکیو، عمو سردار و رییسعلی» شامگاه پنجشنبه ۹ آذر با حضور جمعی از سینماگران، اهالی رسانه و شهروندان بوشهری درسینما بهمن بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید رضا صافی کارگردان این فیلم پیش از نمایش آن طی سخنانی گفت: امروز مفتخرم که دو حس خوب دارم. حرمت این احساس را نگه می دارم و‌ لب به گلایه باز نمی کنم که چه تلخی ها، سختی ها و بی مهری هایی بر ما گذشت، آن هم از سوی کسانی که انتظار مهربانی از سوی آنان داشتیم.

وی افزود: اولین حس خوبم به نهالی باز می گردد که سه سال گذشته به همراه عوامل فیلم کاشتیم و بعد از مرارت های بسیار ‌امروز شاهد به ثمر رسیدن اش هستیم. دومین احساسم‌ به حضور مهمانان عزیزی برمی گردد که هریک وزنه هایی مهم در سینمای کودک هستند. همه جا رسم است بزرگان ‌ادب دعوت به شهرستان ها شده و از آن‌ها تجلیل می شود. اما مهمانان ما‌ امروز هزاران کیلومتر برای تشویق هنرمندان بوشهری به اینجا آمده اند.  

این کارگردان ادامه‌ داد: اگر کسانی ما‌ را حمایت نمی کردند، شرایط امروز فیلم ما معلوم‌ نبود. نظیر شورای شهر بوشهر، استانداری، شهرداری، اداره کل بنادر و دریانوردی که علیرغم اینکه تعریف قانونی برای کار فرهنگی ندارد، تمام قد به ما کمک کردند.

مرضیه برومند کارگران آثار شناخته شده حوزه کودک نظیر "مدرسه موش ها" نیز طی سخنانی گفت: فیلم «پینوکیو عمو سردار و رییسعلی» نام جالبی دارد. من این فیلم را در جشنواره فیلم نوجوانان همدان دیدم ‌و لذت بردم. آینده سینمای نوجوان باید از این مسیر بگذرد. خوشحالم که این فیلم در شهر دیگری غیر از تهران ساخته شده و امیدوارم مسئولان کمک کنند تا این‌روند ادامه دار باشد و همه‌ از این الگوی خوب پیروی کنند.

وی همچنین از مردم بوشهر خواست تا از این فیلم در زمان اکران حمایت کنند.

ناصر عنصری تهیه کننده فیلم نیز با تشکر از مردم بوشهر و مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی استان بابت حمایت از مراسم اکران افتتاحیه فیلم، گفت: امیدوارم مسئولان حمایت کنند تا سینماگران بتوانند‌از استعدادهای خوب در شهرهای دیگر در حوزه فیلمسازی استفاده کنند.

در ادامه مراسم تقدیرنامه ای از سوی عوامل فیلم به محمد مهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اهدا شد.

همچنین با حضور سینماگران و با اهدای لوح تقدیر از عوامل و سازندگان فیلم "پینو کیو، عمو سردار و رئیسعلی" تقدیر شد.

در این مراسم که با استقبال شهروندان بوشهری همراه شده بود، سید رضا صافی، نویسنده و کارگردان، ناصر عنصری تهیه کننده، مریم رنجبر نویسنده، سعید خانی مدیر شرکت پخش فیلم، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، فرشته طائرپور تهیه کننده و هنرمندانی شامل ابراهیم فروزش، مرضیه برومند، ایرج طهماسب، مجید مظفری، فاطمه گودرزی، امیرحسین صدیق و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

در پایان افتتاحیه اکران ایم فیلم در کشور از بوشهر آغاز و برای حاضران به نمایش درآمد. 

این فیلم درباره پسری است که داستان حول زندگی او و خانواده و دوستانش می گذرد و در قالب کودک و نوجوان داستان های جذابی را در فضای بوشهر روایت می کند.

تصاویر بیشتر را اینجا ببینید