پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22030496 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20394262
کد خبر : 176549 تاریخ ثبت : 1396/9/10 15:38 نظرات تایید شده : 0

نماینده دشتستان: افزایش صادرات استان تا 3 برابر میزان کنونی ظرفیت دارد

خلیج فارس: نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت های صادراتی استان بوشهر بسیار زیاد است و نیازمند افزایش تا سه برابر میزان کنونی است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ محمدباقر سعادت روز جمعه در نشست با فعالان صادراتی استان بوشهر افزود: با توجه به قدمت و سابقه درخشان تجارت بوشهر باید تا پایان برنامه پنج ساله ششم زمینه رسیدن صادرات استان بوشهر به مرز 20 میلیون تن فراهم شود.

وی بیان کرد: اکنون ظرفیت صادرات استان هفت میلیون تن است که با توجه به شرایط موجود این جوابگوی صادرات استان بوشهر نیست.

سعادت ادامه داد: در این ارتباط از رئیس سازمان توسعه تجارت انتظار می رود این مهم را در شورای عالی صادرات مطرح و وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت را به تحقق این مهم قانع کند.

وی گفت: ساحل نشینان استان بوشهر مرزبانان بدون مزد هستند که با افزایش ظرفیت های صادرات می توان به بهبود معیشت آنها کمک کرد.

سعادت افزود: در غیر اینصورت امکان دارد با پدیده خالی شدن مرزها از جمعیت روبرو شویم که چنین رویه ای شایسته نیست و امیدواریم با اهتمام جدی برای افزایش صادرات استان بوشهر اقدام شود.

وی در ارتباط با شهرستان دشتستان گفت: این شهرستان در موضوع مواد معدنی ظرفیت خوبی دارد که باید به آن توجه ویژه ای شود.

سعادت یادآور شد: اکنون وضعیت شهرک صنعتی دشتستان مناسب نیست و با ورود به آن احساس ورود به یک مخروبه حس می شود.

وی گفت: در این ارتباط انتظار است با لحاظ تدابیر حمایتی زمینه فعالیت این صنایع فراهم شود.

سعادت ادامه داد: در ارتباط با خرما به عنوان دیگر ظرفیت دشتستان نیز توجه لازم نشده و این حوزه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند.

وی یادآور شد: در این زمینه حمایت از صنایع تبدیلی خرما با هدف رونق این بخش ضروری است.

 

کلمات کلیدی خبر : محمدباقر سعادت صادرات
-->